Yıkılacak evin kredisini ödüyorlar

Yıkılacak evin kredisini ödüyorlar

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Gaziantep’i vuran depremde yeni yapılan binalar da yıkıldı. Kredi borcu ödeyen birçok depremzede evsiz kaldı. Onlardan biri olan Özer ailesi yılların birikimiyle ev sahibi olma hayali kurdu. Borca girip satın aldıkları ev depremde ağır hasar aldı ve yıkılmayı bekliyor. Çift bir yandan kredi borcu ödemeye de devam ediyor. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Mehmet Onur’un haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aynur Özer ve eşinin tek hayali bir ev sahibi olmaktı. Hayallerine kavuşmak için bir ev satın alan Özer ailesi Gaziantep’i vuran depremde ağır hasarlı ve yıkılacak evin kredisini ödüyor. Çift şimdi afetzede olarak yaşamlarına çadırda devam ediyor. Tek istekleri var o da olmayan evlerinin kredi borcunun silinmesi.

Aynur Özer, “Biz bu eve temelden girdik. Haziranda taşındık biz. 8-9 ay oldu yani. Kolonları patladı. Şuan ev ağır hasarlı İnan ki böyle bir şeyi beklemiyordum, böyle bir şey oldu. Hayalimiz vardı. Dedik ki kendimize ait bir evimiz olsun. Bin bir emek ile biriktirdik. Çocuklarımızdan kıstık. Şuan olamayan evimizin kredisini ödüyoruz yani. Devletten şunu istiyorum. Evi olmayanlar borçlarını silinsin yani. Benden daha kötü durumda olanlar da var.” ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber