hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yıkılan evin kirasını istedi

  Depremin vurduğu Gaziantep’te binlerce bina yıkıldı. O evlerde oturan kiracılarsa çadırlarda yaşıyor. Bölgedeki bazı ev sahiplerinin, yıkılan evleri için kiracılarından kira ücreti talep ettiği ortaya çıktı. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ve kameraman Mehmet Onur’un haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gaziantep’in Islahiye ilçesinde binlerce bina yıkıldı. Yaşanan deprem felaketinde Koyuncu ailesinin yaşadıkları ev yerle bir oldu. Tüm varlıkları kaldıkları çadırları olan Koyuncu ailesini depremden sonra arayan ev sahibi ise çiftten yıkılan evin kirasını istedi. Üstelik ev sahibi bununla yetinmeyerek devletin kira desteğini alabilmek için bin bir türlü yola başvurdu.

  Koyuncu ailesi ise yaşadıklarını bu ifadelerle anlattı;

  “Herkes canı gitmiş, bizim acımız var sormuyor da tutup da benden kirasını istiyor. Ya sen çok mu muhtaçsın? İki gün önce beni arıyor. Hâl hatır sormuyor. ‘Çadırda hayat nasıl?’ demiyor. ‘Kirayı siz ödemediniz. Kirayı verin. Ben peynir alacağım. Yıkılan evin kirası deprem olmadan önce kira kaldı onu verin.’ diyor. Hiçbir yerde oturmuyor olarak gösterdi bizi. Kendi oğlunu yazdı bizi. Oturduğumuz yere 10 bin liradan faydalanmak için. Vicdansızlık mı desem yani daha denmeyecek laflar var da ben demiyorum.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow