hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YÖK'ten Şehir Üniversitesi kararı

  Yükseköğretim Kurulu İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Marmara Üniversitesi'ne devredildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada "Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması hususunda azami dikkat ve hassasiyet gösterilecek" ifadesi kullanıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Şehir Üniversitesi'nin malvarlıklarına HalkBank tarafından tedbir konması tartışmalara sebep olmuştu. Yükseköğretim Kurulu'ndan açıklama geldi. "İdare, garantörü Marmara Üniversitesi'ne devredildi" denildi.

  Açıklamada, Şehir Üniversitesi'nin mevcut mali durumunun eğitim öğretim faaliyetini sürdürülemeyecek hale getirdiğine dikkat çekildi. "Eğitim-öğretimin aksamasının artık kaçınılmaz hale geldiği anlaşıldığından, İstanbul Şehir Üniversitesi'nin 'Faaliyet izninin geçici olarak durdurulması'na ve idaresinin garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devrine karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

  Yükseköğretim Kurulu'nun devir ile ilgili yaptığı açıklamada ayrıca, "Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması hususunda azami dikkat ve hassasiyet gösterilecek" ifadesi kullanıldı.

  Marmara Üniversitesi'nden de benzer bir açıklama geldi. "Eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler ilgili mevzuat çerçevesinde yürütecektir" denildi. Okulun Marmara Üniversitesi'nin garantörlüğü altında olduğu ve gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow