hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YSK'ya olağanüstü itiraz süreci bitti

  Yüksek Seçim Kurulu, seçim sonuçlarına ilişkin itirazları değerlendirmeye devam ediyor. YSK son olarak AK Parti'nin Gümüşhane başvurusunun da yer aldığı 11 itirazın daha reddedilmesini kararlaştırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  31 Mart’taki yerel seçimler için 7 Nisan’da başlayan olağanüstü itiraz süreci tamamlandı. Kesin sonuçlar, tüm itirazlar sonuca bağlandıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu tarafından duyurulacak. Kurul itirazları karara bağlamaya ise devam ediyor.

  YSK, olağanüstü itiraz sürecinde daha önce İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimi için yaptığı itirazı ve MHP’nin Kütahya için yaptığı itirazları reddetmişti. Kurul son yaptığı toplantıda, 11 itirazı daha karara bağladı.

  YSK, görüştüğü itirazların tümünün reddine karar verdi. AK Parti’nin Gümüşhane ve Ağrı itirazları da kabul edilmedi. CHP’nin Tekirdağ'ın Ergene ve Kapaklı ilçeleri için yaptığı itiraz ve İYİ Parti'nin Ordu'nun Çatalpınar ve Ünye ilçelerindeki itirazı da reddedildi. MHP'nin de Aksaray Merkez Sağlık ve Karaman Kazımpaşa seçimleri için yaptığı itirazlar kabul edilmedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow