Yunan vekilden ilginç Türkiye çıkış

Yunan vekilden ilginç Türkiye çıkış

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yunanistan'da Milliyetçi Yunan Çözümü Partisi Lideri Kiriakos Velopulos'tan ilginç bir Türkiye çıkışı geldi. Velopulos, ABD’den F-35 savaş uçakları yerine, Türkiye’den "kuzgun" füzeleri satın alınmasını önerdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milyarlarca dolar yatırım yaparak ordusunu modernleştirmeye giden Yunanistan’da özellikle ABD’den alınan savaş uçakları, gemiler ve birçok askeri teçhizat tartışma konusu olmuştu. Son olarak da Atina’nın ABD’den F-35 alması gündeme geldi.

Yunanistan'da Milliyetçi Yunan Çözümü Partisi Lideri Kiriakos Velopulos ise ABD’den F-35 savaş uçakları yerine, Türkiye’den Kuzgun füzeleri satın alınmasını önerdi.

Alert Televizyon kanalına konuşan Velopulos, F-35’lerin yeterince denenmediğini, faturanın ise 4 milyar doları bulacağını söyledi.

Ardından “Uçakları bedava vermiyorlar, parasını ödeyeceğiz” diyerek, Kuzgun füzesinin tanıtıldığı bir fotokopiyi gösterdi ve bu silahları önerdi.

Velopulos, “Bu füze 100-200 bin dolara mal oluyor. F-35’lere vereceğimiz 4 milyar dolarla bir askeri üssü birkaç saniyede imha edebilecek güce sahip bu füzelerden 30 bin tane satın alabiliriz. Pahalı değil, akıllı silahlar almalıyız” dedi.

Bazı küçük TV kanallarında “Her derde deva” ilaçlar pazarlayan Velopulos, 2011’de Türk ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz’ün “Ata’ya Saygı” adlı tablosundaki Anıtkabir’i, Atina’daki Akropolis mabedi zannederek “Akropolis’in Türk bayrağı ve Atatürk siluetiyle resmedilmesi kabul edilmez” diye çıkışta bulunmuştu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber