hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buket Aydın, Ertuğrul Özkök'e hangi soruyu soramadı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CNN TÜRK'te "40" programında gazeteci Ertuğrul Özkök'ü konuk eden Buket Aydın, "Ertuğrul Özkök yaşlı olduğunu neden kabul etmiyor?" sorusunu sorarken eğlenceli anlar yaşandı. Özkök'e bu soruyu sormaya çekinen Aydın, gülerek "Ben bunu bu şekilde soramayacağım" dedi. Bunun üzerine Özkök, "Sor sor, ben sorayım" diyerek soruyu kendi okudu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Şimdi böyle bir şeyin altında kalınmaz. Ben gencim demiyorum, ben yaşlı değilim diyorum. Bunu Osman Müftüoğlu'na sordum. Çünkü 65+ derneğinin başkanı diyor ki 'Resmen'. Osman Müftüoğlu da dedi ki 'Bir insanın yaşı ne zamandan beri devlet kanunlarıyla tayin ediliyor" diyen diyen Ertuğrul Özkök, şunları söyledi:

  Özkök'ü ağlatan Birand anısı

  "Ben kendimi ne hissediyorsam o yaştayım"

  "Devlet emeklilik yaşını tayin edebilir ama bir insanın hangi yaşta olduğunu, hangi yaşta hissettiğini tayin etme hakkı yok. Ben kendimi ne hissediyorsam o yaştayım. Ben 70 yaşına kadar kendimi zıp zıp bir adam olarak hissettim. Şimdi 70 yaşından gün almaya başladım fakat 68-69'dan itibaren her yıl vücudumda nelerin gittiğini, nelerin eksildiğini kendim gözlüyorum ben. Kendini gözleyen bir insanım. Ben genç değilim ama yaşlı değilim. Rock müzik konserlerine gidiyorum, acayip keyif alıyorum. Ve rock müzik konserlerinde benim yaşımda, neredeyse büyük konserlerin yarısı benim yaşımda insanlar veya 50 üstü insanlar, yarısı da gencecik insanlar. Ve bir araya geliyor bu insanlar. Hangi yaşta hissettiğiniz önemli. Yeni orta yaş kavramına gelince yaşlılık kötü bir şey. Bakın artık sekreter denmiyor, asistan deniyor. Şoför denmiyor, ulaşım görevlisi deniyor. Tezgahtar denmiyor, satış görevlisi deniyor. Yani insanlar kendilerini küçülten şeyleri update ediyorlar, yükseltiyorlar. Şimdi yaşlı yerine de yeni orta yaş deyin. Kime zararı var bunda. Devletin zaten yaşlı diye bir statüsü yok.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Buket Aydın, Ertuğrul Özköke hangi soruyu soramadı

  Ama başıma korkunç olaylar da geliyor. Fransa'da genel yayın yönetmenliğinden ayrıldıktan sonra bir şeyin farkına vardım. Ben bilet almayı bilmiyordum. 20 yıl boyunca birileri benim için bilet almış devamlı. Paris'ten Londra'ya gidecektim. Dedim artık ben bilet almayı öğreneyim. Önce denedim internette fakat ucuz şeyleri falan ayarlayamadım. Hemen kalkıp gittim Gardolest'e. İstasyonda bir kızcağızı buldum, ucuz bir paket üzerine anlaştık. Yüzde 40'a varan bir indirimli bilet buldu. Sonra pasaportu verdim. Aldı baktı, 'Siz 60 yaşında üzerindesiniz, zaten yüzde 50 indiriminiz var' dedi. Aldım pasaportu 'İstemiyorum ben indirim' dedim. Yüzde 40'la aldım ben bileti. Enayice diyebilirsiniz ama böyle."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA