'Mesleğine ihanet ediyor' iddiasına Dr. Yavuz Dizdar'dan cevap

Video: 'Mesleğine ihanet ediyor' iddiasına Dr. Yavuz Dizdar'dan cevap
Dr. Yavuz Dizdar, 'Mesleğine ihanet ediyor.' iddiası hakkında konuştu. Dizdar, "Niye ihanet edeyim. <a class="in-news-link" href="/doktorluk" target="_blank" title="Doktorluk haberleri">Doktorluk</a> mesleği gibi bir meslek yok ki. Doktor bir unvandır. Hekimlik vardır. Siz eğer yaptığınızdan eminseniz, bu meslek sırrı değildir. Bunu açıklarsınız" dedi.

Dr. Yavuz Dizdar, 'Mesleğine ihanet ediyor.' iddiası hakkında konuştu. Dizdar, "Niye ihanet edeyim. Doktorluk mesleği gibi bir meslek yok ki. Doktor bir unvandır. Hekimlik vardır. Siz eğer yaptığınızdan eminseniz, bu meslek sırrı değildir. Bunu açıklarsınız" dedi.

Dr. Yavuz Dizdar, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'a konuştu.

Doktorluk mesleğine ihanet ettiği iddiası hakkında açıklamalarda bulunan Dizdar, "Yok, efendim niye ihanet edeyim. Doktorluk mesleği gibi bir meslek yok ki. Doktor bir unvandır. Hekimlik vardır. Siz o kongreyi kimin parasıyla düzenleniyorsunuz? Önce onu bana söyleyin. Bir derneğin kasasında 5 milyon lira para varsa nereden toplanıyor zannediyorsunuz? İlaç firmalarından. Siz bu kongreden topladığınız paraları ilaç firmaları cebinden mi çıkarıyor? Hayır, bizim verdiğimiz vergilerden veriliyor. Sistem durduğu anda zaten revenio azalıyor. Geliş yok oluyor. Geliş yok olunca bunlar ayağa kalkıyor. 'Eyvah, sistem yok oluyor.' diye. Çünkü önemli olan 'atıl kurt' dinamiğinde tutabilmek bunları. Dolayısıyla doktorluk mesleğine ihanet söz konusu değil. Ama bunu böyle algılayan meslektaşlar var" dedi.

"İçeri hasta kaçtı lafını edebilen bir zihniyet..."

Dizdar, sözlerine şöyle devam etti:

"Meme kanseri deneyimi yaşamış olan bir gazeteci arkadaşımız, rastlantısal olarak toplantılarına girmiş. 'Eyvah içeri hasta kaçtı.' demişler. 'İçeri hasta kaçtı' lafını edebilen bir zihniyet, o zaman doktorluk mesleğine ihanetle bir ilgisi yok. Siz eğer yaptığınızdan eminseniz, bu meslek sırrı değildir. Bunu açıklarsınız. Hangi konseyde hangi hasta görüldü efendim? Görülmedi. Hepsi kağıt üstünde işleniyor. Siz hastanın dokusuna bakıp neden karar vermiyorsunuz? Hasta hakikaten hasta mı? Gördünüz mü onu? Görmediniz. T-3 bilmem ne, bilmem ne. Bundan bir şey çıkmaz efendim. Siz hastanın olup olmadığına o zaman hakim hale geliyorsunuz ve adınıza hekim diyorlar. Siz bunu yapmadığınız sürece hastalardan gizli teşkilatını bilmem nelerini saklayarak, öyle bir şey söz konusu değil. Hasta bu işin içinde efendim. Tedaviyi hastaya uyguluyorsunuz. Ceremesini o çekiyor, giden onun organı. Bu şekilde baktığınızda hasta bunları bilmek zorunda. Hatta siz kongrelerinize hasta kontenjanı koymak zorundasınız. Çünkü onun parasıyla yapılıyor o kongre."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS