Muharrem İnce'yi CNN TÜRK'te duygulandıran anlar

Video: Muharrem İnce'yi CNN TÜRK'te duygulandıran anlar

CHP'li Muharrem İnce, CNN TÜRK ekranlarında Buket Aydın'la 40 programına konuk oldu ve 40 dakikada 40 soru cevapladı. Aslında fizik öğretmeni olan İnce, Aydın'ın "Öğretmenliği özlediniz mi?" sorusu üzerine, duygulandı ve "Özledim" yanıtını verdi.

Buket Aydın, her konuşmasında öğretmen olduğuna vurgu yapan Muharrem İnce'ye, "Öğretmenliği bırakıp neden politikacı oldunuz? Öğretmenliği özlemiyor musunuz?" sorusunu yöneltti. İnce bu soruyu şöyle yanıtladı:

"Politika benim çocukluk hayalimdi zaten, devletten ayrılmıştık. Arkadaşlarımla beraber dershane işletiyorduk ama dershane işletirken devlet memuru olmadığımız için partiyle de yakın bağlarımız vardı, yönetimlerinde de bulduk. 1999'da il başkanı oldum. 2002 seçimlerinde de milletvekili oldum. 2002'ye kadar öğretmenliğe devam ediyordum, derse giriyordum. 2002'de milletvekili olunca öğretmenliği bıraktım ve arada dershaneye gittiğimde fizik derslerine giriyordum, unutmak istemiyordum. Hatta önümüzdeki günlerde de bir okula, bir yere gidip fizik anlatmak isterim, özledim çünkü. Ama içimde acaba unuttum mu korkusu da var ama fizik biraz bisiklete binmek gibidir. Yeniden sınıfa girince hatırlarım diye düşünüyorum. Fizikle siyaset arasında bir bağ var zaten. Siyaset problem çözmektir, milletin problemini çözmektir. Fizik de maddeyle enerji arasındaki problemi çözmektir. Fizikçiler siyasette pek zahmet çekmezler. Ben yakın olarak görüyorum. Rahmetli Erdal İnönü'ye bunu söylemiştim, 'Benim şansım olmadı, senin de olmazsa' demişti, 'Hayır ben profesör değilim benim şansım olur' demiştim. Öğretmenliği özledim. Birkaç ders anlatmak istiyorum bu aralar."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS