Sefa Doğanay: Onu bir türlü taklit edemedim, içimde ukde kaldı

Video: Sefa Doğanay: Onu bir türlü taklit edemedim, içimde ukde kaldı
Komedyen <a class="in-news-link" href="/sefa-doganay" target="_blank" title="Sefa Doğanay haberleri">Sefa Doğanay</a>, türkücü <a class="in-news-link" href="/ibrahim-tatlises" target="_blank" title="İbrahim Tatlıses haberleri">İbrahim Tatlıses</a>'in taklidini yapamadığını ve içinde ukde kaldığını açıkladı. Doğanay, "<a class="in-news-link" href="/taklit" target="_blank" title="Taklit haberleri">Taklit</a> edilemeyecek kusursuzlukta bir yeteneği var. Diğer sanatçılar beni yanlış anlamasın. Hepsinin çok kusursuz ve çok güzel sesleri var ama İbrahim Tatlıses'in sesinin tonunda ve tınısında başka bir şey var. Ve benden o ses çıkmıyor" dedi.

Komedyen Sefa Doğanay, türkücü İbrahim Tatlıses'in taklidini yapamadığını ve içinde ukde kaldığını açıkladı. Doğanay, "Taklit edilemeyecek kusursuzlukta bir yeteneği var. Diğer sanatçılar beni yanlış anlamasın. Hepsinin çok kusursuz ve çok güzel sesleri var ama İbrahim Tatlıses'in sesinin tonunda ve tınısında başka bir şey var. Ve benden o ses çıkmıyor" dedi.

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan komedyen Sefa Doğanay, "Yapmayı isteyip yapamadığınız, içinizde ukde kalan bir taklit var mı?" sorusuna "İbrahim Tatlıses" yanıtını verdi. Tatlıses'in taklit edilemeyecek kusursuzlukta bir yeteneği olduğuna vurgu yapan Doğanay, şöyle konuştu: 

"İbrahim Tatlıses bu ülkeye gelip gelebilecek çok başka adamlardan biri. Başka bir elektriği, başka bir aurası ve çok başka bir sesi var. Tabi ki bu değerlendirmeyi yapacak seviyede değilim. Sadece bir hayranı ve evladı olarak söylüyorum. Onun taklidini yapabilmek için içimde çok büyük bir istek vardı ama bir türlü yapamadım. Çünkü gerçekten taklit edilemeyecek kusursuzlukta bir yeteneği var. Diğer sanatçılar beni yanlış anlamasın. Hepsinin çok kusursuz ve çok güzel sesleri var ama İbrahim Tatlıses’in sesinin tonunda ve tınısında başka bir şey var ve benden o ses çıkmıyor. Çok isteyip de taklidini yapamadığım kişilerden tanesi. Zamanında taklidini yapmayı kafama taktığım birçok isim oldu. Onlardan biri de Mabel Matiz’di. Çok uğraşıyor ama yapamıyordum sonra yapmayı başardım. Boğazında hep bir balgam varmış gibi şarkı söylüyor. Sanki balgamı atsa Mustafa Keser’e dönüşecekmiş gibi.
Mesela Soner Sarıkabadayı da çok zor bir sese sahip. Beni sevemedin ya. Şu belimi bir saramadın ya. O belini nasıl sarsın? Sabit durmuyorsun ki. Onların sesini bir şekilde çıkartabilmeyi başardım ama İbrahim Tatlıses olmadı. Kendisine sağlıklar diliyorum. Çok büyük hayranı olduğumu söyleyerek sevgi ve saygılarımı sunuyor, ellerinden öpüyorum."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS