Ebru Gündeş, Reza Zarrab'dan boşanıyor mu?

Video: Ebru Gündeş, Reza Zarrab'dan boşanıyor mu?

Amerika'da yargılanan Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'in, eşinden boşanma kararı aldığı iddia edildi. 5N1K Yapımcısı Kenan Taş, bu iddiayı Türkiye'de magazin basınının önde gelen isimlerinden Habertürk Gazetesi Yazarı Esin Övet'e sordu. Övet, hem bu soruyu yanıtladı hem de ikili arasındaki aşkın başlangıcını anlattı.

Ebru Gündeş kimdir?


12.10.1974 İstanbul doğumlu olan Ebru Gündeş, ilkokulu Ankara’da okuduktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Çocukluk yıllarında evinde Muazzez Abacı'nın 'Unutamam' şarkısını dinleyip, eşlik eden Gündeş'in sesinin benzersizliğini ilk olarak annesi keşfetti. Etrafında 'Bu ses bir cevher, mutlaka değerlendirmeniz lazım' diyenlerin artması, Ebru'nun da sesinin güzelliğini keşfetmesini sağladı. Kendisini dinleyen bir aile dostu Ebru Gündeş'i Raks Müzik'in ortağı Neşe Demirkat'la tanıştırdı. Dinlediği ilk anda Gündeş'in sesinden büyülenen Neşe Demirkat, bu muhteşem sesi Türk halkının beğenisine sunmak istediğini söyleyerek Ebru Gündeş'i ünlü prodüktör Koral Sarıtaş ve Selçuk Tekay'ın profesyonel ellerine teslim etti. İlk albümünün anlaşmasını imzalayan Gündeş'in muhteşem sesinin yanına, sahne tecrübesinin de eklenmesi için Koral Sarıtaş tarafından Türkiye'nin en önemli sanatçılarından Emel Sayın’a vokal yapması istendi. Ebru Gündeş 'İlk hocam' diye bahsettiği Emel Sayın'la çalışmasıyla ilk sahne deneyimini kazandı.


Reza Zarrab kimdir?


1983 yılında Tebriz’de dünyaya gelen İran asıllı Türk işadamı, Reza Zarrab, ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştirdi. Kamuoyunda ünlü sanatçı Ebru Gündeş ile yaptığı evliliğin ardından tanındı. Türkiye’deki faaliyetleri 2008 yılında kurduğu Royal Denizcilik A.Ş firması ile başladı, altın piyasasında faaliyet gösteren Royal Holding’i kurması ile devam etti. Uluslararası para ve altın ticareti yapması ile ilgili haberler nedeniyle sık sık basının gündemine geldi. Rıza Sarraf, 17 Aralık 2013 tarihinde üç bakan oğluyla birlikte rüşvet ve kaçakçılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı, ardından tutuklandı. 28 Şubat 2014'te tahliye edildi. 19 Mart 2016'da ABD’nin Miami kentinden banka dolandırıcılığı, kara para aklama ve ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alındı, 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklandı. Mahkemede dönemin ekonomi bakanı Zafer Çağlayan'ın da adı geçiyor. Mahkemede tutuklu olarak yargılanan tek sanık ise Halkbank eski Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla. ABD'nin New York kentinde İran'a yönelik yaptırımların delinmesiyle ilgili davada Reza Zarrab'ın çapraz sorgusu halen devam ediyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS