12 Mayıs 2017 Akıl Çemberi'nin özeti

  1. TV CNN TÜRK
  2. Arşiv
  3. Akıl Çemberi
Video: 12 Mayıs 2017 Akıl Çemberi'nin özeti
CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına akademisyen ve SETA Üyesi Selman Öğüt, araştırmacı Hakan Bayrakçı, akademisyen - yazar Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve hukukçu Selami Öztürk konuk oldu. Programda, YPG'ye gönderilen silahlardan sonra <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> - ABD ilişkilerinin nasıl şekilleneceği ve referandum sonrası iç ve dış politikada neler değişeceği konuşuldu. İşte 5 dakikada Akıl Çemberi'nin özeti...

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına akademisyen ve SETA Üyesi Selman Öğüt, araştırmacı Hakan Bayrakçı, akademisyen - yazar Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve hukukçu Selami Öztürk konuk oldu. Programda, YPG'ye gönderilen silahlardan sonra Türkiye - ABD ilişkilerinin nasıl şekilleneceği ve referandum sonrası iç ve dış politikada neler değişeceği konuşuldu. İşte 5 dakikada Akıl Çemberi'nin özeti...

 Programdan öne çıkan başlıklar şöyle:

Öztürk: YPG'ye gönderilen silahlar Türkiye'ye karşı kullanılacak

Hukukçu Selami Öztürk, ABD'nin YPG'ye gönderdiği silahların daha sonra Türkiye'ye karşı kullanılacağını iddia etti. Öztürk, "TSK'nın yapmış olduğu operasyonlar sırasında YPG'ye verilen silahların belli bir bölümü çıkmaya başladı bile. İstedikleri kadar vermiyoruz desinler. Rusya'nın verdiği silahlar da var, Amerika'nın verdiği silahlar da var. Bugün gönderilen silahların ilerde Türkiye'ye karşı kullanılacağını Amerika da çok iyi biliyor, biz de çok iyi biliyoruz. " dedi.

Hacısalihoğlu: CHP'deki tartışmalar yapay

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, CHP'deki tartışmaları yapay bulduğunu söyledi. Hacısalihoğlu, "CHP'deki kişi tartışmalarını ve genel başkan tasarımlarının birçoğunu yapay buluyorum. " dedi. Hukukçu Selami Öztürk, bu sözlere tepki gösterdi.

Hakan Bayrakçı'dan 2019 için aday önerisi

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, 2019 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimi için CHP'ye aday önerisinde bulundu. Bayrakçı, "CHP'nin suyundan şerbetinden içmiş olmalı ama merkez sağ'a da hitap edebilmeli, milliyetçilere de hitap edebilmeli, Kürtler ile barışık olmalı. " dedikten sonra aday olarak İlhan Kesici ismini söyledi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS