İlber Ortaylı: Bunu milyonların önünde söylemesin, başka iş yapsın

Video: İlber Ortaylı: Bunu milyonların önünde söylemesin, başka iş yapsın
<a class="in-news-link" href="/hz-nuh" target="_blank" title="Hz. Nuh haberleri">Hz. Nuh</a>'un <a class="in-news-link" href="/cep-telefonu" target="_blank" title="cep telefonu haberleri">cep telefonu</a>, <a class="in-news-link" href="/fatih-sultan-mehmet" target="_blank" title="Fatih Sultan Mehmet haberleri">Fatih Sultan Mehmet</a>’in inancı ve <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>-Almanya ilişkileri… Prof. Dr. <a class="in-news-link" href="/ilber-ortayli" target="_blank" title="İlber Ortaylı haberleri">İlber Ortaylı</a> son dönemde tartışılan tarihi konulara <a class="in-news-link" href="/cnn-turk" target="_blank" title="CNN TÜRK haberleri">CNN TÜRK</a> canlı yayınında açıklık getirdi. Ortaylı, özellikle <a class="in-news-link" href="/nuh-tufani" target="_blank" title="Nuh Tufanı haberleri">Nuh Tufanı</a>'nın cep telefonuyla açıklanmasına sert tepki gösterdi.

Hz. Nuh'un cep telefonu, Fatih Sultan Mehmet’in inancı ve Türkiye-Almanya ilişkileri… Prof. Dr. İlber Ortaylı son dönemde tartışılan tarihi konulara CNN TÜRK canlı yayınında açıklık getirdi. Ortaylı, özellikle Nuh Tufanı'nın cep telefonuyla açıklanmasına sert tepki gösterdi.

Tarihi olaylar ve kişiler hakkında ortaya atılan iddialar Türkiye'de sıkça tartışılan konular haline geldi. Son olarak TRT'de ekrana gelen bir programda Nuh Tufanı sırasında cep telefonuyla konuşulduğu iddiası ortaya atıldı. CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. İlber Ortaylı, tarihi olayları yorumlayan kişilerde çok önemli bilgi eksikliği olduğunu söyledi ve bu iddiaları sert bir dille yanıtladı.

İlber Ortaylı, Prof .Dr. Celal Şengör'ün yine CNN TÜRK ekranlarında ortaya attığı Fatih Sultan Mehmet'in dini inancı konusundaki tartışmalara da açıklık getirdi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS