hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  10 Temmuz 2017 Türkiye'nin Gündemi özet

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ahu Özyurt'un sunduğu ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Gündemi programına AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Yunus Emre, Yönetim Bilimci Elfin Tataroğlu ve Siyaset Bilimci Doç. Dr. Mehmet Şahin konuk oldu. Programda 'Adalet Yürüyüşü' ve CHP nin stratejileri, Ak Parti ve MHP nin yürüyüş tepkileri, ve yıl dönümünde 15 Temmuz darbe girişimi konuşuldu. İşte 8 dakikada Türkiye'nin Gündemi özeti...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Programdan öne çıkan başlıklar şöyle:

  Maltepe mitinginde kaç kişi vardı?

  Yönetim Bilimci Elfin Tataroğlu, Adalet Yürüyüşü sonrasında gerçekleştirilen Maltepe mitingine kaç kişinin katıldığı konusunda, gazete küpürlerinden örnekler vererek konuştu. Maltepe miting alanında daha önceden yapılan mitinglerde, gazetelerin katılımcı sayısını 2 milyon olarak açıklamalarına karşın, aynı meydanda dün yapılan mitinge katılan kişi sayısının düşük gösterilmek istenmesine tepki gösterdi.

  Kuzu: Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun tutuklanacağını biliyordu

  AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanacağını önceden bildiğini iddia etti. Kuzu, "Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun mahkum olacağını biliyordu. Adalet Yürüyüşü'nün zamanlamasını da ona göre ayarladı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şahin: Ahmet Türk hendeklere karşı yürümeliydi

  Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin, bazı grupların Adalet Yürüyüşü'nden faydalanmaya çalıştığını belirtti. Şahin, "Hendek kazılırken iş makinesi veren HDP'liler yürüyor. Ahmet Türk de bunlardan bir tanesidir. Ahmet Türk'ün ben nerede yürümesini isterdim biliyor musunuz? Ahmet Türk, Mardin'de yürüyecekti. Nusaybin'de teröristler hendek kazarken yürüyecekti. O zaman etki doğururdu" dedi.

  Emre: MGK'nın tavsiye kararı neden dikkate alınmadı?

  Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, Milli Güvenlik Kurulu'nun 2004 yılında FETÖ hakkında aldığı tavsiye kararının neden hükümetin imzasına açılmadığını sordu. Emre, "2004 yılında, MGK'da 'Bu bir tehdittir' diye belirtiliyor" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA