hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  12 Eylül 2017 Türkiye'nin Gündemi özet

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programının 12 Eylül 2017 Salı tarihli bölümüne, Pınar Hacıbektaşoğlu, Celal Çelik, Mehmet Şahin, Barış Doster ve Ahmet Zeki Üçok konuk oldu. Programda siyasette AK Parti - CHP gerilimi, eğitimde müfredat tartışması, FETÖ ile mücadelede gelinen aşama ve Cumhuriyet gazetesi davası masaya yatırıldı. İşte 5 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  Programdan öne çıkan başlıklar şöyle:

  Çelik: FETÖ soruşturmalarını yürütenler neden görevden alındı?

  Hukukçu Celal Çelik, FETÖ soruşturmalarını yürüten kişilerin neden görevden alındığını sordu. Çelik, "İlginç bir şekilde FETÖ soruşturmalarını yürütenlerin büyük bir çoğunluğu görevden alındı. Neden? Samimiyet diyoruz ya, nerde samimiyet?" dedi.

  Üçok: Ben FETÖ davalarında tarafsız olamam

  Eski Hava Kuvvetleri Savcısı Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, kendisinden kimsenin FETÖ davalarında tarafsız olmasını talep edemeyeceğini söyledi. Üçok, "Ben tarafsız olmam. Ben FETÖ konusunda asla tarafsız değilim. Ben FETÖ'nün karşısındayım. Çünkü ben bu örgütün ne kadar kötü bir örgüt olduğunu biliyorum" dedi.

  Şahin: CHP'nin açıklamaları FETÖ'nün işine yarıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin, CHP'nin son dönemde yaptıklarının FETÖ'nün işine yaradığını belirtti. Şahin, "CHP'nin son dönemde ortaya koymuş olduğu tavır, adalet konusunda sürekli yapmış olduğu açıklama ve eylemlerin en çok FETÖ'nün işine yaradığını hepimiz biliyoruz" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA