hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  21 Ağustos 2017 Türkiye'nin Gündemi özet

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Mehmet Şahin ve Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir konuk oldu. Programda, AK Parti ve CHP arasında yaşanan gerilim, Adalet Kurultayı ve 15 Temmuz davalarındaki son durum konuşuldu. İşte 5 dakikada Türkiye'nin Gündemi programının özeti...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  Programdan öne çıkan başlıklar şöyle:

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanması mümkün mü?

  AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çıkan tutuklanma iddiaları hakkında konuştu. Öztürk, "Bugün Türkiye'nin gündeminde sayın Kılıçdaroğlu ile ilgli, söylemin dışında bir eylem yok. Yapılan bir işlem yok. Sadece köşe yazarı bir arkadaşımızın, adeta bir tiyatro gibi senaryo yazıp, sonrasında bunun bir senaryo olmasını söylemesi var. Uygulamaya konulmadığı sürece bunun bir değeri yok. İnsanlar binlerce senaryo yazabilir" dedi.

  Şahin: Kılıçdaroğlu'nun tutuklanmasına AK Partili vekiller karşı çıkar

  Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çıkan tutuklanma iddialarını değerlendirdi. Şahin, "Böyle bir şey olduğu zaman Meclis'ten geçmesi gerekiyor ve bu kolay değil. Sayın Kılıçdaroğlu diyelim ki böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında, AK Parti Milletvekilleri'nin buna karşı çıkacağını düşünüyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erkek: İktidarda biz olsak istifaya davet ederlerdi

  CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 15 Temmuz sonrası AK Parti, CHP'nin yerinde olsaydı kendilerini istifaya davet edeceklerini söyledi. Erkek, "Siz bizim yerimizde olsaydınız, o gece istifaya davet ederdiniz bizi, biz iktidarda olsaydık. Biz ne yaptık? Yenikapı'ya gittik. Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset sokmayın dedik. O sebeplerden bunlar başımıza geldi" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA