Felsefe bilgisiyle kendisine hayran bırakan Atakan kimdir, kaç yaşında?

Video: Felsefe bilgisiyle kendisine hayran bırakan Atakan kimdir, kaç yaşında?

10 yaşındaki Atakan bir kitap mağazasında felsefe ile ilgili sohbeti sonrasında sosyal medyada binlerce kişi tarafından büyük beğeni topladı. Genç yaşına rağmen felsefeye olan ilgisi ve okuduğu kitaplar Atakan’ı gündeme taşıdı. Peki, sosyal medyada ‘felsefe dehası çocuk” olarak isimlendirilen Atakan kimdir?

5 ayda 250 kitap okuduğu iddia edilen Atakan, Twitter’da görüntülerinin paylaşılmasının ardından sosyal medyanın gündemine oturdu. Felsefi kitaplarla ilgili kendisine sorulan soruları yanıtlayan ve örneklerle cevap veren Atakan henüz 10 yaşında olmasına rağmen felsefeye olan ilgisiyle büyük beğeni topladı.


Yaşıtlarına oranla büyük bir başarı sağlayan çocuk,  Aristo, J.J. Rousseau ve Bauman’la ilgili düşüncelerini belirtmeyi de ihmal etmedi.


Öte yandan Atakan’ın videosunu Twitter’da paylaşan Fethi Çağıl adlı kullanıcı ise sohbetin kurgu olduğu iddialarını yalanladı. Kuşkuları anladığını belirten Çağıl, konuşmanın kurgu olmadığının altını çizerek videoyu yayınlamadan önce Atakan’ın annesinden izin aldığı ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS