Son Dakika

Öğrenciler sokak hayvanlarına projeleriyle kucak açtı

A A

23.06.2019 - 01:13 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: CNN TÜRK

Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri, sokak hayvanları için kolları sıvadı. Kimi ön bacakları olmayan bir köpeğe özel kulübe tasarladı, kimi barınaktaki köpeklere özel oyuncaklar. CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun ve kameraman Ertan Ezen'in haberi.

Öğrenciler sokak hayvanlarına projeleriyle kucak açtı. Kimi silahla vurulup iki bacağını kaybetmiş bir köpeğe uygun kulübe ve yemek ünitesi tasarladı, kimi güneşten ve yağmurdan hayvanları daha çok koruyan yuva yaptı.

Proje, Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin. Hocaları, öğrencilerin proje ödevini ''sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılayacak ürün tasarımı olarak'' belirledi. Öğrenciler de önce sahaya çıktı. Sokak hayvanlarını gözlemledi ve ihtiyaçlarını belirledi. Sonra da onlara uygun projeleri tasarladılar.

Her hava koşuluna uygun barınma ortamı tasarlayanlar da oldu, hayvanların daha rahat beslenmelerini sağlayan da. Öğrenciler projelerinde köpeklerin sadece barınma ve beslenme değil oyun ihtiyaçlarını da düşündü. Onlara bu proje ödevini veren hocaları Güçlü Yavuzcan da tasarladıkları ürünlere alanda not verdi.