hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  10 Kasım Atatürk'ü Anma programları ve etkinlikleri ne zaman, saat kaçta, nerede?

  10 Kasım Atatürkü Anma programları ve etkinlikleri ne zaman, saat kaçta, nerede
  expand

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84. yılında, tüm Türkiye’de ve İstanbul’da büyük bir özlem, şükran ve minnetle anılacak. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne özel çeşitli mekanlarda etkinlikler düzenlenecek. Peki, 10 Kasım Atatürk'ü Anma programları ve etkinlikleri ne zaman, saat kaçta, nerede? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım'da etkinliklerle anılacak. 10 Kasım Atatürk'ü Anma programlarının İstanbul'da nerede yapılacağı merak ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bundan 84 yıl önce vefat etti. Binlerce vatandaş Anıtkabir'e giderek atalarına minnetlerini gösterecek ve saygı duruşunda bulunacak. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında ise İstanbul'da bazı yerlerde etkinlikler gerçekleştirilecek. 

  10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI, ETKİNLİKLERİ

  MALTEPE

  Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce düzenlenecek anma etkinlikleri kapsamında 10 Kasım Perşembe günü saat 08.00'dan itibaren, Kadıköy sahilinden Küçükyalı'ya kadar insan zinciri oluşturulacak. Ellerindeki bayraklarla anma programına katılım sağlayacak vatandaşlar metrelerce zincir oluşturarak Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anacak. Binlerce vatandaşın katılımıyla oluşturulacak zincir sonrasında, Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 9'u 5 geçe, saygı duruşu yapılacak. Saygı duruşunun hemen ardından 20 dalgıç Küçükyalı sahilinde Ata’ya saygı dalışı gerçekleştirecek.

  Dalgıçlar Atatürk’ün afişe basılmış posteri ile Türk bayrağını deniz yüzeyinde açacak. Teknelerin Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla, meşalelerle destekleyeceği etkinliğe binlerce vatandaş kıyıdan eşlik edecek. Aynı gün saat 20.00’de Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu“ Atamın Şarkıları” isimli konseriyle Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Koro seslendireceği şarkılar ve türkülerle Atatürk’ü Maltepe’de anacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KADIKÖY

  Kadıköy’de, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yılında, binlerce kişi 10 Kasım’da bir araya gelerek “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturacak.

  Ata’ya Saygı Zinciri’nde binlerce kişi, saat 9’u 5 geçe Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahil yürüyüş yolunda Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk için el ele verecek. Anma törenine denizden kanolar, su jetleri ve tekneler 9’u 5 geçe sirenlerini çalarak katılacak ve dalgıçlar denizin altında Atatürk posteri ve Türk bayrağı açacak.

  10 Kasım Atatürkü Anma programları ve etkinlikleri ne zaman, saat kaçta, neredeKARTAL

  Atatürk, ölümünün 84’üncü yıl dönümünde Kartal Belediyesi tarafından 'Ata'ya saygı konseri' düzenlenecek. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Kartal Belediye Başkanlığı, İlçe Protokolü, Kartal’daki okulların yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla sabah saatlerinde Kartal Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek resmi tören sonrası 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, Kartal Belediyesi’nin yapacağı konser ve ‘Selanik’ten Başlayıp Sonsuzluğa Giden Yol’ belgesel programlarıyla sürecek. Belgesel Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gösterilecek. Alaturka Türk Müziği Topluluğu ve Erdem Özgen’in ‘Ata’ya Saygı’ konseri ise saat 20.30’da Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BEŞİKTAŞ

  Beşiktaş Belediyesi, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümünde ‘Saygı Yürüyüşü’ düzenleyeceğini açıkladı. Beşiktaş'taki Barbaros Meydanı’nda saat 08.00’de başlayıp Dolmabahçe Sarayı’nda son bulacak olan yürüyüş Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat önderliğinde gerçekleşecek. Öte yandan 10 Kasım günü sabah saatler 06.30’u gösterdiğinde Dolmabahçe Ağaçlı Yol’da gün boyu Atatürk’ün sesinden dinleti olacak. Saygı Yürüyüşü sonrası saat 08.50’de Dolmabahçe Sarayı önünde kurulan LED ekranlarda Atatürk’ün Anıtkabir’deki ve Dolmabahçe’deki dairelerinden yapılan canlı yayınlar izlenebilecek. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise Beşiktaş’ta Ata’ya saygı duruşuna geçilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BEYOĞLU

  Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yılında anlamlı bir konsere ev sahipliği yapacak. 10 Kasım 2022 Perşembe akşamı, AKM - Türk Telekom Opera Salonu'nda gerçekleşecek konserde, Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinden Nevit Kodallı'nın müziği ve ünlü şair Cahit Külebi'nin metninden oluşan Atatürk Oratoryosu seslendirilecek. Konserde; soprano Perihan N. Artan, mezzosoprano Jaklin Çarkçı, tenor Berk Özbek, bariton Alper Göçeri solist olarak yer alacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile gerçekleşecek konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini Paolo Villa üstleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ANITKABİR ZİYARET SAATLERİ

  01 Kasım - 31 Ocak Tarihleri Arasında

  Açılış: 09:00 - Kapanış: 16:00

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow