232 Nerenin Telefon Kodu? 0232 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

232 Nerenin Telefon Kodu? 0232 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

232 Nerenin Telefon Kodu? 0232 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

0 232 ile başlayan alan kodu İzmir'e ait bir kod olarak öne çıkar. Sabit telefonlar için değerlendirilen bu kod ile birlikte, geri kalan bireysel ya da kurumsal numara eklenir. İzmir'in bütün farklı ilçeleri ve bölgeleri konusunda, bu kod üzerinden arama yapmak mümkün. Özellikle Türkiye'nin en önemli ve büyük şehirleri içerisinde yer alan İzmir, sabit hatlar üzerinden birçok farklı amaç altında aranmaktadır. Türkiye'de her şeyin arama konusunda sabit bir numarası bulunur. 0 ile başlayan bu numaralar şehrin göre değişkenlik gösterir. İzmir açısından ise 0 232 alan kodu olarak kullanır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

232 Nerenin Telefon Kodu?

232 İzmir'in telefon kodudur. Aslına bakılırsa başına 0 eklenmek suretiyle daha sonra 232 eklenerek Sabit telefonları üzerinden arama yapılır. Yani Türkiye'den yapılacak bir arama ile birlikte İzmir’e ulaşmak için, 0 232 alan kodunu girmek gerekiyor. Böylece Türkiye'nin değişik şehirlerinden İzmir'e bu telefonlar vasıtasıyla erişim sağlanabilir.

Hem devlet kurumları hem de özel kurum ve kuruluşlar ile bireysel telefonları sabit olarak buradan aramak mümkün. 0232 sabit olarak alan kodu girildikten sonra, daha sonra geriye kalan numaralar çevrilir. Sonuç olarak İzmir'in bütün farklı şehirlerine ortak şekilde bu sabit telefon kodu üzerinden ulaşılır.

0232 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Türkiye'de her şehrin bir alan kodu bulunmaktadır. Bu alan kodları 0 ile başlar ve şehre bağlı olarak değişik numaralar üzerinden sabit şekilde kullanılır. 0 232 ise İzmir'in alan kodudur. İzmir'de sabit bir telefon numarasına ulaşmak için öncelikle bu alan kodu girilir. Aynı zamanda telefonlarda bu numara görüldüğü vakit, İzmir'den gelen bir arama olduğu anlaşılır. Her iki şekilde de bireysel ya da kurumsal bütün farklı sabit hatların başına bu numarayı eklemek suretiyle aramak mümkün.