234 Nerenin Telefon Kodu? +234 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

234 Nerenin Telefon Kodu? +234 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

234 Nerenin Telefon Kodu? +234 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

234 telefon kodu Afrika'da bulunan Nijerya ülkesine aittir. Eğer aramada 234 alan kodu varsa Nijerya'dan aranıyorsunuz demektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

234 Nerenin Telefon Kodu?

Dünya üzerinde birçok ülke vardır ve hepsinin kendi telefon alan kodu bulunmaktadır. Bu alan kodu ülkelerden yurtdışına arama yapılması halinde numaraların başında yazar. 234 alan kodu da bir telefon alan kodudur ve Nijerya ülkesine aittir. Telefonunuza arama geldiği zaman eğer numaranın önünde +234 yazıyorsa bu size Nijerya'dan arama geliyor demektir. Ayrıca arayan kişinin Nijerya'da olduğunu anlamak da mümkündür.

+234 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Bütün ülkelerin telefon alan kodları vardır ve hepsi birbirinden farklıdır. Eğer yurtdışından bir yeri aramak isterseniz bu alan kodlarını çevirmeniz gerekir. Bu nedenle o ülkeden gelen aramalarda da alan kodu numaraların başında olur. Afrika'da yer alan Nijerya ülkesinin telefon alan kodu +234'dür. Bu ülke batı Afrika'da bulunur ve eğer buradan tarafınıza arama gelirse numaranın başında +234 yazar. Ülkelerin telefon alan kodları farklı olduğundan her ülkenin kodunu bilmek mümkün değildir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız internetten hangi ülkeye ait olduğunu bulabilirsiniz.

Nijerya Alan Kodu Nedir?

Ülkelerin birbirlerinden farklı telefon alan kodları vardır ve yurtdışı aramalarında kullanılır. Yurtiçi aramasında ülke içinde operatör numaraları vardır ve bu numaralar gözükür. Eğer ülkeden yurtdışına arama yapılacaksa arama yapılacak olan ülkenin alan kodunu girmek gerekir. Nijerya ülkesinin alan kodu 234 olarak bilinir. Eğer Nijerya'da bir numarayı arayacaksanız başına +234 yazmalısınız.

Nijerya'nın Telefon Alan Kodu Kaç?

Nijerya'nın uluslararası telefon kodu 234 olarak karşımıza çıkar. Nijerya'dan başka bir ülkeye arama yapılırsa kişilerin telefonlarında 234 yazar. Ayrıca başka bir ülkeden Nijerya'yı aramak isteyenlerin de numaranın başına +234 yazması önem taşır.