hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  28 Ekim Cuma yarım gün tatil mi? 29 Ekim resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor?

  28 Ekim Cuma yarım gün tatil mi 29 Ekim resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor
  expand

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın resmi tatil olması nedeniyle 28 Ekim 2022 Cumartesi gününün çalışma saatleri merak konusu oldu. Haftanın son günü olan 28 Ekim’de kamu kurumlarında ve bankalarda işlem yapacak kişiler detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, 28 Ekim yarım gün mü, saat kaça kadar? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Okullarda, hastanelerde ve diğer kamu kurumlarında işlem yapacak olan kişiler 28 Ekim’deki çalışma saatlerini araştırmayı sürdürüyor. 28 Ekim yarım gün olması halinde 2 buçuk günlük bir izin hakkına sahip olacak olan çalışanlar, bu konu hakkında bilgileri öğrenmek istiyor. İşte, Resmi Gazete'de yer alan 28 Ekim ve 29 Ekim detayı…

  28 EKİM 2022 CUMA YARIM GÜN MÜ?

  Resmi tatil takvimine göre 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim resmi tatil olarak kabul ediliyor. Buna göre 28 Ekim 2022 Cuma günü yarım gün, 29 Ekim 2022 Cumartesi ise tam gün resmi tatil olacak.

  Cuma günü bankalar öğlene kadar açık olacak, aynı şekilde okullarda öğlene kadar ders yapılacak ve eczaneler öğleden sonra nöbetçi eczane usulü hizmet verecek. Cuma günü bankalarda işlem gerçekleştirecek olanlar öğlene kadar işlemlerini yapmaması durumunda bir sonraki işlem günü olan 31 Ekim 2022 Cuma gününü beklemek zorunda olacak. Diğer kurumlarda da benzer uygulama görülecek. Bu nedenle resmi kurumlarda işlem yapacakların Cuma günü öğlene kadar işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow