32 Nerenin Telefon Kodu? +32 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

32 Nerenin Telefon Kodu? +32 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

32 Nerenin Telefon Kodu? +32 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Batı Avrupa'da yer alan Belçika 32 alan koduna sahiptir. Avrupa'nın en güçlü ve önemli ülkeler içerisinde yer alan Belçika, kültürel ve ticari açıdan önemli bir yere sahiptir. Belçika'ya sabit hatları üzerinden ulaşmak ve amacı gerçekleştirmek için 32 alan kodu kullanılır. Uluslararası düzeyde ortak olarak dünyanın her yerinden Belçika'ya telefonla bu şekilde ulaşmak mümkündür. Belçika Krallığı olarak da bilinen ve Batı Avrupa'da bulunan ülke, en yoğun telefon alan bölgelerden biridir. Zira devamlı olarak ticari, eğitim, turistik ve benzeri durumlar konusunda ilgi çeker.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

32 Nerenin Telefon Kodu?

32 telefon kodu Belçika'ya aittir. Sabit hatlar doğrultusunda Belçika'ya ulaşmak ve ilgili bilgileri alabilmek için 32 alan kodu kullanılır. Genelde uluslararası çapta ülkeler için alan kodu olduğu zaman başında + işareti görünür. Yani Belçika üzerinden gelen bir arama olduğu vakit +32 biçiminde bir görüntü öne çıkar. Aynı şekilde Belçika yapılacak aramalar için yine 32 alan kodu ile birlikte gerekli olan sabit numara yazılır.

Avrupa'nın en güçlü kültürüne sahip ve yoğun turist çeken Belçika, aynı zamanda Türkiye ile iyi ilişkilere sahiptir. Bu doğrultuda eğitim, kültür sanat, diplomatik ya da ticari açıdan devamlı iletişim gerçekleşir. Bu iletişimin yapılması için ise amaca uygun şekilde 32 alan kodu üzerinden sabit hatlara ulaşılır.

+32 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Her ülkenin standart alan kodu olduğu gibi Belçika'nın da sabit hattı üzerinden ulaşım noktasında belirli bir alan kodu bulunmaktadır. Amaca hizmet etme noktasında Belçika'ya sabit hatlara eşinde ulaşım için 32 numarası kullanılır. Alfabetik sıra ile beraber değişik amaçlara uygun biçimde her ülke için belli bir alan kodu verilmiştir. Yasal olarak uluslararası düzeyde geçerli olan bu alan kodu noktasında, 32 numarası ile sabit hatlara erişim gerçekleşir.