33 Nerenin Telefon Kodu? +33 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

33 Nerenin Telefon Kodu? +33 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

33 Nerenin Telefon Kodu? +33 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Her ülkenin kendine özgü bir telefon kodu vardır. Bu kodlar ise, yurt dışını arama sırasında telefon numarasının başında yer alır. Kodların hangi ülkeye ait olduğu da kolaylıkla öğrenilebilir. Bu sayede size gelen telefonların hangi ülkeden arandığı da bilinebilir. Bazı kodlar ise, ülke kodlarının yanında ülkemizde alan kodu şeklinde de kullanılır. 33 numaralı kod ise bunlardan biridir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

33 Nerenin Telefon Kodu?

33 numaralı telefon kodu, ülkemize ait bir kod değildir. Ama dünyada Fransa ülkesine ait olan bir telefon kodudur. Her ülkenin telefon kodu farklıdır. Aramalarda numaranın başında yer alan kod ise, hangi ülkeden arandığını gösterir. Aynı zamanda 33 numaralı kod ise, Fransa ülkesine ait olan bir koddur. Arayan numaranın başında ise, 33 numarası yer alıyorsa bu telefon Fransa'dan arandığını gösterir.

+33 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Fransa konum bakımından Batı Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Ülkemizden Fransa aranmak istendiği zaman aranacak kişinin telefon numarasının başına kesinlikle ülke kodu girilmesi gerekir. Fransa'nın ise ülke kodu ise, 33 olarak bilinir. Bunun dışında ise, alan kodu da girilmesi gerekir. İlk olarak da Fransa'nın ülke kodu olan 33 girilir. Daha sonra da aranacak olan yerin alan kodunun girilmesi gerekir.

En son ise, telefon numarası girilir. Aynı zamanda size gelen aramada telefon numarasının önüne 33 kodlu numara bulunuyorsa bu arama size Fransa'dan yapılır. Yurt dışında günümüzde en çok Türk vatandaşı, Almanya'dan sonra Fransa'da yaşamını sürdürüyor.

Telefon numaralarının başında yer alan kodlar, telefonların hangi ülkeye ait olduğunu da anlamamızı sağlar. 33 numaralı kod ise, Fransa'ya ait olarak bilinir. Fransa'yı aramak isteyen kişiler, numaranın başına ise, 33 yazarak oradaki kişilerle kolaylıkla da iletişim sağlayabilirler.