4 yaşındaki Yusuf Talha yürümek için yardım bekliyor

4 yaşındaki Yusuf Talha yürümek için yardım bekliyor

4 yaşında olmasına rağmen bir çok operasyon geçiren ve kendisine serebral palsi ve dirençli epilepsi teşhisi konan Yusuf Talha annesinin desteğiyle hayata tutunmaya çalışıyor.

Van'da yaşayan 4 yaşında olmasına rağmen bir çok operasyon geçiren ve kendisine serebral palsi ve dirençli epilepsi teşhisi konan Yusuf Talha annesinin desteğiyle hayata tutunmaya çalışıyor. Yaşadığı bir çok zorluğu ailesiyle birlikte aşmaya çalışan Yusuf Talha Erkek'in yürümesi ve tedavisinin devam etmesi için 200 bin liraya ihtiyacı var. Yusuf'un annesi Esma Erkek, " Bir anne olarak sizlere sesleniyorum oğlum yerde kalmasın, yürümek koşmak onun da hakkı. Yusuf'a bir adım da siz hediye edin" diyor.

Erken doğum nedeniyle beyni oksijensiz kalan ve 42 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Yusuf Talha 4 yaşına geldi. 25 günlükken açık kalp ameliyatı olan ve daha 3 aylıkken serebral palsi teşhisi konan Yusuf Talha Erkek için daha sonra dirençli epilepsi teşhisi konuldu 20 ay Ankara'da tedavi gördü. 

Sosyal medyada sesini duyurmaya çalışıyor

Ailesinin çabasıyla 20 ay boyunca tedavi gören Yusuf Talha daha sonra İstanbul'da özel bir klinikte tedavi görmeye başladı. Yaşadığı bütün zorluklara ve sağlık sorunlarına rağmen annesinin de desteğiyle yaşama tutunan Yusuf, oturmaya ve konuşmaya başladı. 2014 doğumlu Yusuf Talha'nın yürümesi için yoğun fizik tedavi ve ilaç desteği gerekiyor. Van Valiliği'nden onay alarak bir yardım hesabı açtıran ailesi sosyal medya üzerinden Yusuf Talha'nın yürümesi için gereken 200 bin lirayı temin etmeye çalışıyor. Instagram üzerinden yardım isteyen aileye sosyal medya kullanıcıları destek olmaya çalışıyor. 

Yusuf'un annesi Esma Erkek, "Bunca zorluğa rağmen Yusuf oturmaya ve konuşmaya başladı. Şimdi yürümesi için 200 bin liraya ihtiyacımız var. Her ay İstanbul'a gidip beyin geliştirici ilaç ve yoğun fizik tedavi görmesi gerekiyor.  Bir anne olarak sizlere sesleniyorum oğlum yerde kalmasın, yürümek koşmak onun da hakkı. Yusuf'a bir adım da siz hediye edin" diyor.

Yusuf için Van Valiliği'nin izniyle açılan yardım hesabı şöyle:
Ziraat Bankası / IBAN: TR 8700 0640 0000 1890 2020 9199

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS