44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Türkiye sınırlarındaki şehirlerde olduğu gibi uluslararası düzeyde sabit alan kodları bulunur. Sabit hatları aramak için her ülkeye ait alan kodu ilk başta giriş yapılır. Bunlar içerisinde 44 ise İngiltere'nin alan kodudur. Genelde örneğin İngiltere'den bir arama geldiği zaman +44 şeklinde bir rakam görünür. Böylece bu telefon numarasını İngiltere'den geldiği anlaşılır. Diğer yandan İngiltere'de herhangi bir bölgeye ulaşım sağlamak için yine 44 alan kodu değerlendirilir. Bu alan kodu ile beraber şehre ait diğer sabit alan kodları kullanır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

44 Nerenin Telefon Kodu?

Dünyanın birçok farklı yerinden ortak şekilde 44 alan kodu kullanarak İngiltere'ye ulaşım sağlanır. Yani sabit 44 alan kodu İngiltere'nin telefon kodudur. İngiltere'deki herhangi bir kurum ya da kuruluş ve bireysel olarak kişiye ulaşmak için, öncelikle 44 numarasının girilmesi gerekmektedir. Daha sonra İngiltere'nin ilgili şehri ve Bölgesi'ne ait olan diğer numaralar yazılır.

Yurt dışına açık olan telefonlar üzerinden böylece 44 numarası ile birlikte, İngiltere'ye arama yapılabilir. Özellikle ticari ve seyahat başta olmak üzere pek çok amaçlı altında en çok kullanılan sabit telefon kodlarından biridir. Çünkü her açıdan İngiltere dünya çapında en çok ilgi gören ve sabit numaralar üzerinden aranan ülkeler arasında gelir.

+44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

En çok merak edilen alan kodları içerisinde 44 numara gelmektedir. Genelde bu numara telefonda görüldüğü zaman özellik +44 şeklinde bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda kişi bu numaraya girdiği zamanda yine aynı görünüm öne çıkar. Bu bağlamda 44 alan kodu İngiltere'ye ait bir koddur. Telefon kodu olarak da ifade edilecek olan bu numara, İngiltere'nin bütün farklı şekillerine ortak biçimde ulaşım imkanı verir. Amaca uygun olarak 44 numarası başta olmak üzere diğer numaraları girilerek İngiltere'ye ulaşım gerçekleşir.