49 Nerenin Telefon Kodu? +49 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

49 Nerenin Telefon Kodu? +49 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

49 Nerenin Telefon Kodu? +49 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Uluslararası düzeyde sabit hatları ulaşmak için 49 numara Almanya ülkesine aittir. Özellikle Almanya'da çok sayıda Gurbetçi yaşadığı için, en çok kullanılan sabit uluslararası alan kodları içerisinde yer alır. Bu doğrultuda her ülkenin belirli bir alan kodu bulunur. Türkiye'nin alan kodu olması ile beraber ulusları çapta ulaşmak için Almanya'nın ise 49 numara ön plana çıkıyor. Genelde bu numara üzerine arama yapılması ile birlikte ekranda + görünür. Yani Arama gerçekleştiği vakit +49 numarası ilk başta görülmektedir. Ardından Almanya'nın farklı şehirleri için ilgili sabit numara yazarak ulaşım gerçekleşir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

49 Nerenin Telefon Kodu?

Almanya hem gelişmişlik düzeyi hem de çok sayıda gurbetçi çok olması nedeniyle Türkiye üzerinden fazla şekilde aranır. Bu doğrultuda uluslararası çapta sabit hatlara ulaşım gerçekleştirmek için 49 numarası giriş yapılmaktadır. Bu numara sabit alan kodu olduğu için diğer Almanya numarası yazıldıktan sonra doğrudan Almanya ülke sınırlarına bağlantı kurulur. Hem sabit hatlar üzerinden hem de akıllı telefonlar gibi değişik noktalardan bu numara kullanılabilir. Böylece Almanya üzerinden ilgili amaç doğrultusunda birçok farklı işlem güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

+49 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

+49 alan kodu Almanya şehrine ait telefon kodudur. Almanya'nın farklı bölgelerinde değişik amatör altında ulaşım sağlamak için bu alan kodu ülkeye ait şekilde değerlendirilir. 

 - Almanya'da yaşayan gurbetçilere ulaşmak.

 - Pasaport ve vize gibi farklı işlemleri gerçekleştirmek.

 - Almanya'da bulunan herhangi bir kurum veya kuruluş konusunda bilgi almak.

 - Seyahat ya da iş ile birlikte eğitim amacı altında farkı sabit numaralara ulaşım gerçekleştirmek.

 

 Bu şekilde daha birçok farklı amaca erişmek için Almanya'ya ulaşmak amaçlı 49 alan kodu değerlendirilir. Bu alan kodu ile beraber Almanya sınırları içerisindeki bütün farklı şehirlere erişim gerçekleştirmek mümkün.