852 Nerenin Telefon Kodu? +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

852 Nerenin Telefon Kodu? +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

852 Nerenin Telefon Kodu? +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Uzakdoğu ülkelerinden biri olan Hong Kong, teknoloji gelişen bir ülkedir. İnternet üzerinden veya hatlı aramalarda bu ülkeye ait kod kullanılır. Her ülkenin farklı kodu vardır ve bu kod girilmeden arama yapılamaz. Ülke içerisinde iller ve bölgeler farklı koda sahiptir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 852 Nerenin Telefon Kodu

 Dünyada bütün ülkelerin ayrı ayrı kodu vardır. Bu kodlar telefon arama işleminde kullanılır. 852 ile yapılan aramalar Hong Kong’tan yapılıyor demektir. Ülkeler arası kodlar her zaman farklıdır. Cepten veya hatlı aramalarda her zaman için ülkeler arası kod kullanılır. Türkiye sınırları içerisinde cepten arama işleminde kod girilmez. Sabit telefon ile aramalarda il kodu girilir. İl kodu il sınırları içerisinde ikamet eden bütün adresler için geçerlidir.

 +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 Yanlış veya kötü amaçlı aramalarda bazen +852 kodu karşımıza çıkabilir. Bu gibi durumlarda aramanın Hong Kong ülkesinden yapıldığı bilinmelidir. Hong Kong’ta birini aramak için 00 veya + ile arama yapmaya başlamalısınız. Ardından 852 kodu yazılır ve aradığınız kişinin telefonu yazılır. Arama işlemi esnasında uzun uzun çalarsa arama yapılıyor demektir. Kesik kesik kısa kısa çalma işlemi gerçekleşirse bu durumda meşgul demektir. SMS ve konuşma ülkeler arasında daha yüksek rakamlarla fiyatlandırılır. Bu nedenle ülkeler arası iletişimde internet tercih edilir.

 Otomatik arama yapan sahte yazılımlar bir telefona yüklendiğinde ülkeler arası arama otomatik bir şekilde gerçekleşir. Otomatik SMS atan bu uygulama faturanızın kabarık gelmesine neden olur. Ülkeler arası aramalarda sahte arama veya sahte yazılımla arama gibi durumlar sıklıkla meydana gelmektedir. Cepten veya sabit hatlardan arama işleminde kod yazılır. İnternet üzerinden aramalarda da yine kod yazılmalıdır. İnternet üzerinden aramalarda internet bağlantısı yeterlidir. Hatlı aramalarda ise paket veya bakiye gerekir.

964 Nerenin Telefon Kodu?  964 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

964 Nerenin Telefon Kodu? 964 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?