98 Nerenin Telefon Kodu? +98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

98 Nerenin Telefon Kodu? +98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

98 Nerenin Telefon Kodu? +98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

98 alan kodu İran ülkesinin telefon alan kodudur. Eğer telefonunuza +98 ile başlayan bir numaradan arama geliyorsa İran'dan arama geliyor demektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

98 Nerenin Telefon Kodu?

Telefon kodları ülkeden ülkeye değişir ve başında da + işareti bulunur. Her ülkenin kendine özgü bir telefon kodu vardır ve uluslararası aramalarda gözükür. Telefonun başına yazan alan koduna bakarak aramanın hangi ülkeden geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Her ülkenin telefon alan kodu ile ilgili bilgileri internetten bulabilirsiniz. +98 alan kodu da İran'a aittir. Telefonunuza +98'li bir numaradan arama geliyorsa İran'dan biri sizi arıyor demektir.

+98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

+98 alan kodu İran'a aittir. Siz İran'da birini aramak isterseniz numaranın başına +98 alan kodunu mutlaka koymalısınız. Ülkelerin alan kodu yurt içi aramalarında yazmaz. Bu alan kodları yalnızca yurt dışı aramalarında gözükür ve numaraların başında yer alır. +98 İran'ın telefon alan kodudur ve gelen aramalarda gözüktüğü gibi giden aramalarda da arama yapan kişiler tarafından yazılmalıdır.

İran'ın Alan Kodu Nedir?

Ülkelerin telefon alan kodları vardır ve bu alan kodları uluslararası aramalarda kullanılır. Yurt dışı araması yapıldığı zaman karşı tarafın telefonunda arama yapılan ülkenin kodu gözükür. Aynı şekilde arama yapılan yurt dışı ülkesinin telefon alan kodunu da arama yapan kişinin mutlaka numaranın başına eklemesi gerekmektedir. Bu sayede ülkeler arasında sağlıklı bir şekilde iletişim kurulabilir.

+98 Hangi Ülkenin Telefon Alan Kodu?

Telefonunuza başında +98 yazan bir numaradan arama gelirse İran'dan biri sizi arıyor demektir. Ülkeler arasında aramalar yapılması için her ülkeye bir telefon alan kodu verilmiştir. Hangi ülkeyi aramak istiyorsanız numaranın başına mutlaka o ülkenin alan kodunu yazmalısınız. +98 de İran'ın telefon alan kodu olarak karşımıza çıkar.