hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  A101, BİM, ŞOK hafta içi çalışma saatleri! Hafta içi marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? 9 Temmuz 2021

  A101, BİM, ŞOK hafta içi çalışma saatleri Hafta içi marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık 9 Temmuz 2021
  expand

  Kademeli normalleşmenin üçüncü etabının 1 Temmuz itibariyle başlamasıyla birlikte marketlerin çalışma saatleri de merak edilmeye başladı. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Temmuz ayı normalleşme tedbirleri genelgesinde marketler ile ilgili ayrıntılar yer aldı. Peki, hafta içi marketler kaça kadar açık? 9 Temmuz bugün marketlerin açılış, kapanış saatleri ne? İşte A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kademeli normalleşme yeni döneminin başlamasıyla birlikte BİM, ŞOK ve A101 marketlerin çalışma durumu ile ilgili detaylar da merak edilmeye başladı. Hafta içi ve hafta sonu farklı çalışma saatleri bulunan marketlerle ilgili son durum araştırılıyor. Peki, marketler (hafta içi) saat kaça kadar açık? Bugün marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor 2021?

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik yaşanmıştı. Marketler hafta içi ve hafta sonu farklı saatlerde açılıyor ve kapanıyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede market çalışma saatleriyle ilgili şu detaya yer verildi. Yeni genelgede, ''Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren tüm işyerleri; ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre ilgili idare tarafından belirlenmiş olan açılış­ kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet gösterebilecektir.'' ifadeleri yer aldı.

  Bu bilgilere göre market ve bakkalların çalışma saatleri işletmeler tarafından belirlenecek.

  A101, BİM, ŞOK HAFTA İÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

  Temmuz ayı normalleşme takvimine göre A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri şimdilik 09.00-21.00 olarak devam ediyor. İlerleyen günlerde market çalışma saatlerinde değişiklik görülebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow