hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri: Bugün marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? 5 Temmuz 2021

  A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri: Bugün marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor 5 Temmuz 2021
  expand

  Kabine toplantısı sonrasında alınan kararlar 1 Temmuz İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile netlik kazandı. Temmuz ayı genelgesinde ise marketlerle ilgili detaylar markete gidecekler tarafından merak ediliyor. Peki, hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? İşte A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri ile ilgili bilgiler..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Temmuz ayı ile birlikte kademeli normalleşmenin üçüncü etabına geçildi. 1 Temmuz genelgesi kapsamında pek çok kısıtlama kaldırıldı. Hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösteren market çalışma saatleri de kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte merak konusu oldu.

  MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

  İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatleri düzenlendi. Buna göre, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak. Genelgede, bakkallar ile beraber A101, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri hakkında bilgi paylaşıldı. Temmuz ayı öncesinde marketler en son 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verdi. İçişleri Bakanlığı’nın market tarzı işletmelerle ilgili kararı ise şu şekilde;

  "Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren tüm iş yerleri; ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre ilgili idare tarafından belirlenmiş olan açılış-kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet gösterebilecektir." Bu bilgilere göre marketlerin pandemi öncesi çalışma saatlerine geri dönmesi bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow