hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ALES ne zaman, saat kaçta? ÖSYM 2021 ALES sınav giriş belgesi alma

  ALES ne zaman, saat kaçta ÖSYM 2021 ALES sınav giriş belgesi alma
  expand

  ALES 2021 yılında üçüncü ve son kez ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Sınava katılacak olan adayların sınav giriş belgeleri kısa süre önce erişime açılmıştı. Peki, ALES ne zaman, saat kaçta yapılacak, sınav giriş belgesi nasıl alınır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ALES sınav tarihine kısa bir süre kala ÖSYM’den merakla beklenen açıklama geldi. Sınav giriş belgelerinin erişime açılmasıyla birlikte adaylar hangi merkezlerde sınav olacaklarını öğrendiler. Peki, sınav ne zaman yapılacak ve giriş belgesi nereden öğrenilecek?

  ALES 2021 NE ZAMAN YAPILACAK?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan sınav 21 Kasım 2012 tarihinde yapılacak. Sınav saat 10:15’te başlayacak.

  ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA

  2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınav giriş belgesi aşma işlemleri ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sınava katılacak adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıkları takdirde belgelerine ulaşabiliyor.

  SINAV YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

  ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  21 Kasım’da yapılacak olan sınavın sonuçları ise 16 Aralık’ta ÖSYM tarafından erişime açılacak. Sonuçlar ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden ilan edilecek. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sorgulama yapabilecekler.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow