Ayakkabıda 80'ler modası!

Ayakkabıda 80'ler modası!

Ayakkabıda 80'ler modası!

Ayakkabı ve çanta modasının en son trendleri, SHOEXPO 2016 - 39. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nda, görücüye çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İzmir Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (İZFAŞ) tarafından Fuar İzmir'de düzenlenen SHOEXPO, gelecek sezon modellerini vitrinlerden önce fuara taşıdı. Ayakkabı ve çanta sektöründeki yenilikleri bir arada görme imkanı sunan fuara, 132 firma katıldı. Son moda renklerin ziyaretçilerle buluştuğu fuarda, hem kadın hem de erkek ayakkabı modellerinde platform topukların ağırlıklı olarak kullanıldığı, sıra dışı renkleriyle şıklığı rahatlıkla birleştiren modeller dikkat çekti.


Fuar katılımcıları, kadın ayakkabılarında 80'ler modasının devam edeceğini ve platform topuklu modellerin, topuk boylarının biraz daha yükselerek, ayakkabı tutkunlarının ilk tercihi olacağını vurguladı. Sıradan renklerin dışına çıkılarak iddialı renklerin kullanıldığı yüksek topuklu; kot rengi, mavi, fuşya ayakkabılar yazın tüm canlılığını ayaklara taşıyacak. Gelin ve abiye ayakkabılarında ise fuşya, pudra, silver ve dore renkler dikkat çekerken; taşlı, duvaklı ve dantelli modeller bu yıl ön plana çıkacak.
Erkek ayakkabılarında geçen yılın koyu renk modası yerini, pastel tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı bordo, yeşil, mavi renkli; beyaz tabanlı modellere bırakırken, erkekleri hem rahat ettirecek hem de erkeklere daha spor bir görünüm kazandıracak. Çocuk ayakkabılarında ayak sağlığı dikkate alınarak üretilmiş, günlük kullanıma uygun deri ayakkabı modellerinin yanı sıra çocukların vazgeçilmezi spor ayakkabılar ailelerin ayakkabı seçimindeki ilk tercihi olacak. Çantalar ise rengarenk desenleri ve hafif kumaş kullanılarak üretilmiş salaş tarzlarıyla vitrinleri süsleyecek.