hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Black Friday 2021 ne zaman? Muhteşem Cuma, Efsane Cuma ve Efsane Kasım bugün mü?

  Black Friday 2021 ne zaman Muhteşem Cuma, Efsane Cuma ve Efsane Kasım bugün mü
  expand

  Dünyada Black Friday yani Kara Cuma adıyla gerçekleştirilen indirim günleri Türkiye’de Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma adıyla anılıyor. Peki, binlerce alışveriş tutkununun beklediği Black Friday 2021 ne zaman, Kara, Muhteşem, Efsane Cuma hangi gün?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İndirimli alışveriş tutkunlarının heyecanla bekledikleri gün geldi. Birçok yerli firma indirim günlerini erkenden başlatsa da dünya genelinde gerçekleşen indirimlerin yer aldığı gün için artık saatler kaldı. Peki, dünyada Black Friday hangi gün?

  BLACK FRİDAY 2021 NE ZAMAN, KASIM AYININ KAÇINDA?

  Black Friday bu yıl 26 Kasım 2021 Cuma gününe denk gelecek. Birçok alışveriş firması ilgili hafta boyunca indirim kampanyaları düzenleyecek.

  Ancak Türkiye'deki bazı firmalar indirimleri erkenden başlattı. 

  BLACK FRİDAY NEDİR?

  Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

  İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alışverişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow