hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Black Friday 2022 ne zaman? Muhteşem Cuma, Efsane Cuma ve Efsane Kasım ne zaman?

  Black Friday 2022 ne zaman Muhteşem Cuma, Efsane Cuma ve Efsane Kasım ne zaman
  expand

  Dünya genelinde Black Friday yani "Kara Cuma" adıyla gerçekleştirilen indirim günleri Türkiye’de Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma ve Efsane Kasım adıyla anılıyor. Peki, binlerce alışveriş tutkununun beklediği Black Friday 2022 ne zaman, Kara, Muhteşem, Efsane Cuma hangi gün?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İndirimli alışveriş tutkunlarının heyecanla bekledikleri gün için geri sayım başladı. Birçok yerli firma indirim günlerini daha uzun bir sürece yaymak için daha erken başlatsa da dünyada bu genelinde bu 1 gün olarak belirleniyor. Peki, dünyada Black Friday hangi gün?

  BLACK FRİDAY 2022 NE ZAMAN, KASIM AYININ KAÇINDA?

  Black Friday bu yıl 25 Kasım 2022 Cuma gününe denk gelecek. Birçok alışveriş firması ilgili hafta boyunca indirim kampanyaları düzenleyecek. Ancak Türkiye'deki bazı firmalar indirimleri erkenden başlatacak ve kasım sonuna kadar indirimlerini devam ettirecek. 

  BLACK FRİDAY NEDİR?

  Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

  İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alışverişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow