hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Black Friday ne zaman? Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma 2023!

  Black Friday ne zaman Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma 2023
  expand

  Yurt dışında Black Friday yani Kara Cuma adıyla bilinen Türkiye’de ise Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma isimleriyle kullanılan efsane kasım indirimleri için mağazalar hazırlıklarını tamamladı. Peki, Black Friday 2023 ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Black Friday indirimleri için alışveriş tutkunları mağazalardan gelecek açıklamaları beklemeye başladı. Bazı firmalar indirimlerini kasım ayı boyunca gerçekleştirerek müşterinin beğenisine sundu. Peki, dünya genelinde indirimler hangi gün olacak?

  BLACK FRİDAY NE ZAMAN?

  Black Friday bu yıl 24 Kasım 2023 Cuma gününe denk gelecek. Birçok alışveriş firması ilgili hafta boyunca indirim kampanyaları düzenleyecek. Ancak Türkiye'deki bazı firmalar indirimleri erkenden başlatacak ve kasım sonuna kadar indirimlerini devam ettirecek. 

  BLACK FRİDAY NEDİR?

  Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

  İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alışverişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow