hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Black Friday ne zaman, bugün mü? 2021 Black Friday (Kara, Muhteşem, Efsane Cuma) hangi gün?

  Black Friday ne zaman, bugün mü 2021 Black Friday (Kara, Muhteşem, Efsane Cuma) hangi gün
  expand

  Black Friday 2021 indirimleri Türkiye’de birçok mağazada erkenden başladı. En ünlü alışveriş siteleri 7 Kasım’da indirim günlerini başlattı. Peki, dünya genelinde Black Friday ne zaman? İşte Black Friday 2021 yani Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri tarihi…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alışveriş tutkunları her yıl kasım ayında gerçekleşen indirim günü olan Black Friday’i beklemeyi sürdürüyor. Türkiye’de yerli firmaların erkenden başlattığı indirimler aslında dünya genelinde henüz başlamadı. Peki, esas Black Friday ne zaman?

  BLACK FRİDAY 2021 NE ZAMAN, KASIM AYININ KAÇINDA?

  Black Friday bu yıl 26 Kasım 2021 Cuma gününe denk gelecek. Birçok alışveriş firması ilgili hafta boyunca indirim kampanyaları düzenleyecek.

  Ancak Türkiye'deki bazı firmalar indirimleri erkenden başlattı. 

  En fazla kullanılan mobil alışveriş sitelerinden biri 8-11 Kasım tarihleri arasında, diğeri 11. ayın 11'inde ve bir diğeri ise 7-11 Kasım tarihleri arasında bu indirimleri gerçekleştiriyor. Ancak mu mağazaların esas gün olan 26 Kasım'da da yine indirim yapmaları bekleniyor.

  BLACK FRİDAY NEDİR?

  Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alışverişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

  Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow