hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Boksör Robinson rakibini öldürdü! Boksör Sugar Ray Robinson rüyası gerçek oldu! Kim Milyoner Olmak İster sorusu gündem oldu!

  Boksör Robinson rakibini öldürdü Boksör Sugar Ray Robinson rüyası gerçek oldu Kim Milyoner Olmak İster sorusu gündem oldu
  expand

  Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, ''Boksör Sugar Ray Robinson, 1947'de, ünvan maçından önce rüyasında rakibini ringde öldürdüğünü görüp maçı iptal etmek istemiş, ikna edilip maça çıkınca ne olmuştur? '' sorusu gündeme geldi. İşte yanıtı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Boksör Sugar Ray Robinson, 1947'de, ünvan maçından önce rüyasında rakibini ringde öldürdüğünü görüp maçı iptal etmek istemiş, ikna edilip maça çıkınca ne olmuştur?

  A) Robinson ringde ölmüştür
  B) Rakibi hastanelik olup ölmüştür
  C) Maçın hakemi ringde ölmüştür
  D) İkna eden kişi maçı izlerken ölmüştür

  Cevap B

  Eurosport'ta yer alan bilgilere göre; Celeveland’da binlerce kişi önünde sekizinci rauntta müthiş bir solla Doyle’u yere serdi. Doyle hızla yere düşerken bilincini kaybetmişti. Kafasının üzerine kanvasa düştü. Bir daha bilinci yerine gelmedi. Ring görevlileri onu sedyeyle dışarı aldılar ve acil bir şekilde hastaneye götürdüler. Robinson da maçın ardından hemen hastaneye gitti. Beyin cerrahı Dr. Spencer Braden’ın dediğine göre beynine kan pıhtısı atmıştı. 22 yaşındaki genç boksör Jimmy Doyle nakavt gerçekleştikten 17 saat sonra beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow