hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bu akşam Ankara teravih saati: Ankara! Ankara’da Teravih namazı vakti! Ankara Teravih namazı KAÇTA bitiyor? 13 Mart 2024 Ankara teravih vakti ne zaman başlıyor?

  Bu akşam Ankara teravih saati: Ankara Ankara’da Teravih namazı vakti Ankara Teravih namazı KAÇTA bitiyor 13 Mart 2024 Ankara teravih vakti ne zaman başlıyor
  expand

  Ankara teravih saati... Teravih namazı, Ramazan ayı boyunca yatsı namazından sonra kılınan nafile bir namazdır. Peki ama Ankara’da bu akşam teravih saat kaçta kılınmaya başlanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara teravih kaçta? Teravih namazının kılınacağı saat sorgulanıyor. 11 AYIN SULTANI Ramazan ayında kılınan Teravih namazı Müslümanlar tarafından büyük önem taşıyor. Peki ama Ankara’da teravih namazı saat kaçta?  

  Ankara teravih namazı saati kaçta?

  Ankara’da teravih namazının saati şu şekildedir: 20:18

  ANKARA VE BÜTÜN İLLERİN İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Resûl-i Ekrem (s.a.s.) ashabıyla beraber cemaat hâlinde bu namazı kılmış, onların iştiyakını görünce farz olur endişesiyle cemaatle kılmayı terk ederek yalnız kılmaya devam etmiştir (Buhârî, Salâtü’t-terâvîh, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 177-178). Yine Hz. Peygamber, “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Ramazan namazını (Teravih) kılarsa, onun geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Salâtü’t-Teravih, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 173) buyurarak teravih namazına teşvik etmiştir. Bu bakımdan teravih namazı, erkek ve kadınlar için sünnet-i müekkededir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow