hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bu akşam İstanbul Teravih Saati! İstanbul namaz vakitleri! İstanbul teravih vakti saat kaçta? 13 Mart 2024 İstanbul teravih vakti ne zaman başlıyor?

  Bu akşam İstanbul Teravih Saati İstanbul namaz vakitleri İstanbul teravih vakti saat kaçta 13 Mart 2024 İstanbul teravih vakti ne zaman başlıyor
  expand

  İstanbul Teravih saati konusu en çok araştırılanların başında yer alıyor. Teravih namazı, Ramazan ayı boyunca yatsı namazından sonra kılınan nafile bir namazdır. Peki ama İstanbul'da bu akşam teravih saat kaçta kılınmaya başlanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul teravih saatleri! Teravih namazının kılınacağı saat sorgulanıyor. 11 AYIN SULTANI Ramazan ayında kılınan Teravih namazı Müslümanlar tarafından büyük önem taşıyor. Peki ama İstanbul'da teravih namazı saat kaçta?  

  İstanbul teravih namazı saati kaçta?

  İstanbul'da teravih namazının saati şu şekildedir: 20:34

  İSTANBUL İFTAR VE SAHUR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Resûl-i Ekrem (s.a.s.) ashabıyla beraber cemaat hâlinde bu namazı kılmış, onların iştiyakını görünce farz olur endişesiyle cemaatle kılmayı terk ederek yalnız kılmaya devam etmiştir (Buhârî, Salâtü’t-terâvîh, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 177-178). Yine Hz. Peygamber, “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Ramazan namazını (Teravih) kılarsa, onun geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Salâtü’t-Teravih, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 173) buyurarak teravih namazına teşvik etmiştir. Bu bakımdan teravih namazı, erkek ve kadınlar için sünnet-i müekkededir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow