Bugün kandil mi, ne kandili? 2021 Kadir Gecesi bugün mü, yarın mı?

Bugün kandil mi, ne kandili? 2021 Kadir Gecesi bugün mü, yarın mı?

Bugün kandil mi, ne kandili 2021 Kadir Gecesi bugün mü, yarın mı
expand

Diyanet’in Cuma hutbesinde Kadir Gecesi’ni konu edinmesiyle birlikte “bugün kandil mi?” sorusu sorulmaya başlandı. Dini günler takvimi içerisinde mübarek gecenin ne zaman başladığı bilgisi yerini almıştı. Peki, Kadir Gecesi bugün mü, yarın mı?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Ramazan ayında idrak edilecek önemli günlerden biri de Kadir Gecesi olacak. Diyanet 7 Mayıs 2021 Cuma günü Cuma namazında okunacak hutbede Kadir Gecsei’nin önemini anlattı. Bunun ardından gecenin hangi güne denk geldiği araştırılmaya başlandı.

BUGÜN KANDİL Mİ, NE KANDİLİ? KADİR GECESİ BUGÜN MÜ, YARIN MI?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Kadir Gecesi 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü idrak edilecek. Dolayısıyla bugün kandil değil, yarın yani cumartesi Kadir Gecesi olacak.

İbadetlerin edileceği, ellerin semaya açılacağı gece İslam alemi için büyük önem arz ediyor. Kuran’ın indirildiği gece olan gün İslam dünyası için “bin aydan daha hayırlı gece” olarak kabul ediliyor.

Kadir Gecesi’nden 4 gün sonra yani 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü ise arefe günü yani Ramazan ayının son günü olacak. 13 Mayıs’ta ise Ramazan Bayramı idrak edilecek.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow