Covirgin ne demek, nedir? Covirgin kimlere deniyor? Covirgin anlamı..

A A

18.01.2022 - 13:33 Son Güncelleme:

Son dönemde sosyal medyanın gündeminde yer alan Covirgin kelimesi merak konusu oldu. Uluslararası bir bilim dergisinin ortaya çıkardığı Covirgin araştırılıyor. Peki, Covirgin ne demek, nedir? Covirgin kimlere deniyor? İşte Covirgin anlamı..

Covirgin ne demek, nedir? Covirgin kimlere deniyor? Covirgin anlamı..

Son iki yıl boyuncu hayatımızda hiç duymadığımız kelimeleri duyduk. Covid-19, koronavirüs, delta, varyant, omicron ve dahası. Şimdi de bir bilim dergisinde yer alan bilgi de "Covirgin" ifadesisine yer verildi. Bu gelişmeler sonrasında kelime sosyal medyada popüler hale geldi. Tüm dünyayı etkisi altına alan 'Covid'in 'Co'su ve 'Virgin' kelimesinden türetilen kelimenin anlamının ne olduğu araştırılıyor.

COVİRGİN NEDİR, NE DEMEK?

"Covirgin" ifadesi sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Covid-19 salgınının başından beri Covid-19'a yakalanmayanlara yeni bir isim verildi. Uluslararası bir bilim dergisine göre pandemi başlangıcından bugüne dek Covid'e yakalanmamayı başaranlar '#Covirgin' olarak adlandırıldı. Pandeminin başından bu yana eğer hiç koronavirirüs olmadıysanız artık sizlerde 'Covirginsiniz' demektir.