hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CUMA MESAJLARI | Resimli, yazılı, dualı Cuma sözleri, 12 Kasım 2021 “hayırlı cumalar” Cuma mesajı

  CUMA MESAJLARI | Resimli, yazılı, dualı Cuma sözleri, 12 Kasım 2021 “hayırlı cumalar” Cuma mesajı
  expand

  İslam aleminin ve yakınlarının Cuma gününü kutlamak isteyen kişiler 12 Kasım 2021 Cuma mesajları paylaşımını yapacak. Yazılı, resimli, sözlü Cuma sözleri bu hafta da birçok dijital platformda yerini alacak. İşte herkesin paylaşabileceği farklı, en güzel “hayırlı cumalar” Cuma mesajı örnekleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  12 Kasım 2021 Cuma günü Cuma namazına katılacak olan kişiler ibadet konulu hutbe okunacak. Bu hafta ibadetin öne çıktığı Cuma gününde yakınlarına hem Cuma tebriği göndermek hem de ibadetin önemini hatırlatmak isteyen kişiler mesajlarını iletecekler. İşte o mesajlara bazı örnekler…

  Bu hafta Cuma namazına katılacak olan kişilere “imanla yücelmek” başlıklı hutbe okunacak. Hutbe öncesi ve sonrasında yakınlarına ve İslam alemine “hayırlı cumalar” dilemek isteyenler hazırladıkları mesajları paylaşacak. İşte paylaşılabilecek o mesajlara bazı örnekler…

  CUMA MESAJLARI 2021: ANLAMLI EN GÜZEL CUMA SÖZLERİ YENİ

  Allah'ım; Yolda olana "Selâmet" Hasta olana "Afiyet" Darda olana "Metanet" Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar.

  Allah’a davet eden, Salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

  Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İslam gibi bir dinimiz, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi bir peygamberimiz ve mübarek bir Cuma günümüz var. Allah(c.c) dostu, cennetlik kullardan olup dinimize şükredip iman edenlerden yap bizleri Yarabbi. Herkese Hayırlı Cumalar olsun.

  "Allah’ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim…" (Tirmizî, "De’avât", 73)

  Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751)

  Bugün Cuma... Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

  “De ki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var.” (Furkan, 77)

  RESİMLİ CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de, Cuma günü ve gecesinde işlenilenden daha kötüsü yoktur. Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, "Selam size, bugün Cumadır" derler.

  Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow