hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Deniz Baykal kimdir, öldü mü? Deniz Baykal kaç yaşında, neden öldü, hastalığı neydi?

  Deniz Baykal'ın ölüm haberleri sonrasında hayatı merak edildi. Antalya'da yaşayan Baykal'ın uzun süredir sağlık sorunları ile mücadele ettiği biliniyordu. Peki, Deniz Baykal öldü mü, hastalığı neydi? Deniz Baykal kimdir, kaç yaşında, neden öldü? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'dan son dakika haberi geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram, "Yarım saat önce, Baykal'ın ailesi tarafından Engin Altay'ın aranıp bu bilginin aktarıldığı söylendi. Son günlerde gribal enfeksiyon geçirdiğini söylemek mümkün. Ankara'da evinde uyurken hayatını kaybettiğini öğrendik." ifadelerini kullandı.
   
  Yayınlanan taziye mesajları şu şekilde:
   
  Kemal Kılıçdaroğlu: "Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun"
   
  Ekrem İmamoğlu: "Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm CHP ailemize başsağlığı diliyorum."

  DENİZ BAYKAL KİMDİR?

  Deniz Baykal, 20 Temmuz 1938 tarihinde Antalya'da doğdu. 1952 yılında Antalya Atatürk Ortaokulu'ndan, 1955 yılında Antalya Lisesi'nden mezun olan Baykal, 1959 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 1960 yılında yüksek lisansını yaparken asistan olarak çalışmaya başlayan Baykal, 1963'te doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra iki yıl Rockefeller Foundation bursu ile ABD'de kaldı ve Columbia Üniversitesi ile Berkeley Üniversitesi'nde çalışmalarını sürdürdü. 1963'te Olcay Baykal'la yaptığı evlilikten biri kız (Aslı Baykal), biri erkek (Ataç Baykal) iki çocuk ve üç torun sahibidir.

  DENİZ BAYKAL HASTALIĞI NEYDİ?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelen bilgilere göre 20 Temmuz 1938 84 yıl yaşında olan Deniz Baykal bugün hayatını kaybetti.  Deniz Baykal'ın hastalığının pıhtı atması olduğu açıklanmıştı. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a beyninde oluşan basınçtan dolayı geçtiğimiz yıllarda üçüncü kez operasyon yapılmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow