Kopenhag'daki karnaval Rio'yu aratmadı

Kopenhag'daki karnaval Rio'yu aratmadı

Kopenhag'daki karnaval Rio'yu aratmadı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da geleneksel hale gelen karnaval etkinlikleri bu yıl da Rio'yu aratmadı. 32'inci kez düzenlenen karnavalda, Samba, Rumba müzikleri eşliğinde dans eden gruplar, Hojbroplads Meydanı'nda başlayarak, Köbmagergade Caddesi'nden geçip DG Byen'e yürüdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kentin en işlek kesimlerinden biri olan Köbmagergade Caddesi'nden geçen karnaval gruplarındaki kadınlar arasında hamile olanlar dikkat çekti.

Brezilya, Arjantin, Kolombiya gibi ülkelerden gelen müzik gruplarının çaldıkları Samba, Rumba müzikleri eşliğinden ilginç, renkli giysileri ile birbirinden kıvrak danslar eden seksi kadınlar izleyenler tarafından beğenildi.

İŞTE O KARNAVAL

Şehirde alışveriş eden Danimarkalılar, turist ve göçmenlerde de dansçılara ayak uydurmaya çalıştı. Caddenin iki kenarını dolduran izleyiciler, ellerindeki cep telefonları, fotoğraf ve video kameraları ile en iyi görüntüyü yakalayabilmek için çaba harcadı.

3 gün sürecek karnavalın ikinci günü olan bugün de çocuklardan oluşan dans grupları Vesterbrogade Caddesi'nde bir yürüyüş yaptı.

Karnaval komitesi üyeleri, her yıl Alışveriş caddesi Stroget ve Faelledparken parkında düzenlenen karnavalın bu yıl DG Byen'de gerçekleştirildiğini belirterek, pazartesi günü, karnavala katılan dans ve müzik grupları arasında en iyilerinin belirlenerek ödül verileceğini söyledi.

Karnavalın ilk akşamı olan Cumartesi akşamı, katılımcı dans ve müzik gruplarının elemanları ile onları izleyenler sabahlara kadar dans edip eğlendi.

Geçen yıl yaklaşık 150 bin kişinin izlediği karnavalı bu yıl DG Byen'e alınmasına rağmen 100 bin civarında katılımcı beklendiği bildirildi. Kopenhag'taki Kültür belediye Başkanı Carl Chrisan Ebbesen, "Karnaval her yıl, çocuk yaşlı her kültürden, milliyetten insanları bir araya getiriyor" dedi.