hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Soyunmadan bronzlaştıran teknoloji!

  Soyunmadan bronzlaştıran teknoloji
  expand

  Muhafazakar kadınların da soyunmadan güneşlenip, bronzlaşabilmesini sağlayacak bir kumaş teknolojisi geliştirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Firmanın önümüzdeki sezon müşterilerinin beğenisine sunacağı kapalı mayolar Türkiye'de bir ilk olacak.

  Muhafazakar kadınlar için ürettiği kapalı mayolarla büyük ilgi gören Haşema firması, deniz modasında devrime hazırlanıyor.

  Firma, geliştirmek üzere olduğu bir kumaş sayesinde insanların soyunmadan bronzlaşabilmelerini sağlayacak. Vücudu zararlı güneş ışınlarına karşı da koruyacak olan bu tekloji sayesinde, muhafazakar kadınlar da deniz ve güneşin tadını doyasıya yaşayabilecek.

  TÜRKİYE’DE İLK

  Firma arge çalışmalarını tamamlamak üzere olduğu ürünleri piyasaya sürdüğünde, ürünler Türkiye’de ilk olacak. Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Haşema Satış Müdürü Orhan Özkan, “Önümüzdeki sezonlarda, bayanların tüm vücutları kapalı olduğu halde bronzlaşabilmeleri amacı ile, güneşin zararlı ışınlarını süzerek, %80 oranında bronzlasmayı engellemeyen mayo imalatı için Arge çalışmalarımız sürmektedir” diye konuştu. Özkan ayrıca, “Haşema ailesi olarak, hiçbir zaman yaptıklarımızla yetinmeyip, dünyadaki teknolojik yenilikleri takip ederek, en estetik ve zarif modellerimizle çevre ve insan sağlığı için en uygun ürün imalatını yapmak üzere çalışmalarımıza özveriyle devam etmekteyiz” İfadelerini kullandı. Orhan Özkan benzer bir ürünün erkekler için tişört konseptinde satışa sunulduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “HAŞEMALAR SAĞLIĞA ZARAR VERMEZ”

  Zaman zaman bazı işletmelerin haşema giyen kadınlara giysilerinin bakteri ürettiği gerekçesiyle havuza girmelerine izin vermediğini belirten Özkan, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Ürünlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını belirten Orhan Özkan, yaşanan şikayetlerin piyasadaki kalitesiz, taklit ürünlerden kaynaklandığını söyledi. Özkan, “Zaman zaman bay ve bayanların, kullandıkları mayodan dolayı mantar gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları şikayetlerine tanık oluyoruz. Bu durum piyasadan aldıkları kalite güvencesi olmayan ürünler nedeniyle oluşuyor. Haşema’da kullanılan kumaşlar ve diğer aksesuarlar Sağlık Bakanlığı onaylı Ekoteks Belgesi’ne sahiptir. Bu nedenle de bizim ürünlerimizde şimdiye kadar bu tür şikayetlere rastlanmamıştır. Enderde olsa, bilinçsiz işletmelerin ,haşema ile havuza girmek isteyen bayanlara, bakteri üretir gerekçesiyle engel olduğunu biliyoruz. Ama Haşema kullanan ve bizimle irtibata geçen müşterilerimize verdiğimiz destek doğrultusunda bu mağduriyetleri büyük ölçüde ortadan kalkıyor” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow