hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türk bilim insanından önemli başarı

  Türk bilim insanından önemli başarı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Türk bilim insanı, Avrupa’nın önde gelen tıp kuruluşunun genel sekreterliğine yeniden seçildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Bayram Yılmaz, fizyoloji biliminin öncü uluslararası kuruluşlarından olan Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS) Genel Sekreterliğine oybirliğiyle yeniden seçildi.

  Prof. Dr. Yılmaz, güçlü bir bölgesel organizasyon olan FEPS'in Genel Sekreterlik görevini 2018- 2022 yılları arasında yürütmeye devam edecek.

  Aynı zamanda Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Genel Sekreterlik görevini de yürüten Prof. Dr. Bayram Yılmaz bu göreve seçilen ilk Türk bilim insanı.

  Dünya tıbbi fizyoloji camiasının saygın kurumlarından birisi olan Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS) 1991 yılında kurulmuş olup o tarihten beri Avrupa’daki tüm fizyoloji derneklerinin bir üst kuruluşu olarak faaliyet göstermekte.

  Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya, Avusturya, İsveç, Norveç, Danimarka, İsviçre, Belçika ve Hollanda gibi 34 ülkenin üye olduğu Federasyon seçimlerinde yeniden aday gösterilen Yılmaz, İngiltere'nin Londra şehrinde 15 Eylül 2018 tarihinde yapılan FEPS Genel Kurul toplantısında ikinci defa Genel Sekreter olmaya hak kazandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow