hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dora İsminin Anlamı Nedir? Dora İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Dora İsminin Anlamı Nedir Dora İsmi Kuranda Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Dora isminin anlamı zirve ya da doruk noktası olarak karşımıza çıkar. Kur'an'da geçmeyen bir isim olmasına rağmen dinen konmasında bir problem yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dora İsminin Anlamı Nedir?

  Dora isminin anlamı zirve ya da doruk olarak bilinmektedir. Dora isminin cinsiyeti kadın, rengi ise pembedir. Aynı zamanda Dora isminin kökeni de Türkçedir.

  Dora İsmi Kur'an'da Geçer mi?

  Dora ismi Kur'an'da geçmez.

  Dora İsminin TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Dora isminin TDK sözlük anlamı doruk, zirve olarak bilinir. Kur'an'da geçmeyen bir isim olsa da dinen caiz bir isim olduğundan konulmasında bir sorun yoktur. Son dönemlerin popüler isimleri arasında olduğundan Dora ismi ile karşılaşmak mümkündür.

  Dora İsim Analizi

  D: Girişimci ve hırslı bir kişiliği temsil eder. Kendilerine yeni bir iş kurabilir ya da işlerinde büyük başarı elde edebilirler.

  O: Utangaç, duygusal ve gizemli bir kişiliktir. Çevre baskısına karşı çok duyarlı olurlar.

  R: Tereddüt sahibilerdir. Ayrıca alaycılığın ve kibrin temsilcisidir.

  A: Liderlik vasıfları vardır ve gururlu bir kişilik sahibilerdir. Yönetmeyi ve insanları yönlendirmeyi çok severler.

   

  Dora İsminin Karakter Analizi

  Bu kişiler aile yaşamına düşkünlerdir ve uysal bir yapıları vardır. Maddi ve manevi konulara aynı derecede önem verirler. Empati yetenekleri çok geliştiği için herkesle anlaşırlar ve problemlerini kısa sürede çözerler. Çevreleri tarafından sevilen ve sayılan kişilerdir. Liderlik özellikleri gelişmiştir ve birilerini yönlendirmekten zevk alırlar. Hayal kırıklığına uğramaktan hiç hoşlanmazlar.

  Sosyal yaşantılarında aranan isimler arasında olurlar. Kırılgan ve hassas bir yapıları olsa da değer verdiklerinden değer görmek isterler. Hırslı oldukları için iş hayatında da başarıyı yakalamaları mümkündür. Hırslarını yanlış kullanır ya da yönlendirirlerse hata yapma olasılıkları da bulunduğu için dikkatli olmalarında fayda vardır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow