Dünyanın en pahalı antika eşyaları

Hangi galeriye girerseniz girin, her zaman en çok ilgiyi antika eşyalar görür. Antikalar tarihi değerleri arttıkça pahalı olur, ki bu antikaların eski sahipleri çok ünlü isimlerse tabii ki değerleri de paha biçilemez. Napolyon'un kılıcından Da Vinci'nin karalamalarına kadar dünya üzerindeki en pahalı 10 antikası ise galerimizde.10 - Napolyon'un kılıcı
Fransız kralı Napolyon'un altınla süslenmiş kılıcı. Napolyon 1880'lere kadar bu kılıçla savaştı. Daha sonra kardeşine düğün hediyesi olarak bu kılıcı hediye etti. 1978'de Fransa tarafından Milli Hazine ilan edildi. Değeri ise 6.4 milyon dolar.
8 - Goddard & Townsend'in antika sekreter masası
Maun raf masası ve kitaplık 1760 yılında tasarlanmış ve üretilmiştir. Boyu 112 inçtir. Güzelliği ve inanılmaz dayanıklılığı nedeniyle 11.4 Milyon dolarlık bir piyasa değeri vardır. Bu antika başyapıt, maun 6 kabuklu masa-kitap çantası. Nicholas Brown için tasarlanmış ve yaratılmıştır.
9 - Alman çorba servis kasesi
Siz hiç 10 milyon dolarlık bir çorba servis kasesi gördünüz mü?
Fransız bir kumanyacı tarafından yapılmış ve kraliyet çorbacısına verilmiş olan bu çorba servis kasesi Louis XV için 1733 yılında hediye olarak yapıldı. Onu eşsiz ve özel kılan şey Fransız kralına ait olmasıdır. Değeri: 9.7 milyon dolar
7 - Prenses Katharina Henckel'in tacı
Zümrüt ve elmas taşlarla süslenmiş taç bir zamanlar Prenses Katharina Henckel von Donnersmarck'a aitti ve taç giyme töreninde tutuldu. Eşsiz mücevherin değeri 12.1 Milyon dolardır ve Columbian Emerald Gems'de bulunur. Bu taç, 500 karat ağırlığındaki 11 nadir Kolombiyalı zümrüt taşıyla süslenmiştir. Taç, Sotheby'nin Magnificent and Noble Jewels Sale açık arttırmasında Cenevre'de 12.1 milyon dolar satıldı
6 - Ming Hanedanı Altın Üçayak Gemisi
Dünyadaki en fahiş ve çekici antikalarından biridir. Çin gemisi 18 karat altından yapılmıştır ve özellikle Xuande döneminde Ming Hanedanlığı boyunca yaratılmıştır. Çin pahalı ve değerli gemiler ve antikalarla ünlüdür. Bu antikanın değeri 14.2 Milyon dolar tahmin ediyor. Gemi, değerli kabakon taşlar, yakutlar, doğal inciler, safirler ve kedi gözleri krizoberili ile süslenmiştir.
5 - Pembe, mavi ve beyaz emaye şişe
18. yüzyıla kadar uzanan bu eski bir şişe, 15. yüzyılın özensiz özünü ve doğasını taşır. Pembe, mavi ve beyaz emaye, şişe çok hassas. İlginçtir, Qianlong 6 karakterlik işareti bulunuyor. Bir başka notta, işareti ay şişesinin tarihini 1736 - 1795 yılları arasında belirtir. Tokyo'daki Matsuoka Sanat Müzesi'nde, benzeri bulunabilir. Ay şişesi 1987'de Hong Kong'da Sotheby's'de satıldı. Değeri 15.1 milyon dolar.
4 - Oliphand
Bu antika eşyanın tarihi 11. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bu korna sadece savaşlarda kullanıldı. Hiçbir zaman güzelliğini ve özgünlüğünü kaybetmedi.
2 - Leonardo da Vinci Codex Leicester
Codex Leicester, Leonardo da Vinci'nin bilimsel yazılarından oluşan bir derlemedir. Bu bilimsel çizim sanatı ile ilgilidir. Bunlara kodeks sahibi olan Leicester Earl'in adı verildi. Aslında Codex en meşhur sayılıyor.
2 - Leonardo da Vinci Codex Leicester
10 / 11
Dünyanın en pahalı antika eşyaları
Codex Leicester, Leonardo da Vinci'nin bilimsel yazılarından oluşan bir derlemedir. Bu bilimsel çizim sanatı ile ilgilidir. Bunlara kodeks sahibi olan Leicester Earl'in adı verildi. Aslında Codex en meşhur sayılıyor.
1 - Pinner Qing Hanedanlığı Vazosu
11 / 11
Dünyanın en pahalı antika eşyaları
Pinner Qing Hanedanı Vazosu, şimdiye kadar açık artırma yapılan dünyanın en fahiş antika eşyalarından biridir! Başyapıtın hikayesine bakalım. Çing Hanedanlığı 1740'da hükümran olmaya başladı. Bu vazodan 18 tane vardı, fakat bu bir Az sayıdaki diğerleri kaldı. Değeri: 80 milyon dolar
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS