hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ebrar İsminin Anlamı Nedir? Ebrar İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Ebrar İsminin Anlamı Nedir Ebrar İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Günümüz de insanlar farklı farklı isimler koymaktadır. Modern çağa ayak uydurmak için sık kullanılmayan isimlerin yanı sıra bilindik isimler de kullanılmaktadır. Birçok anlamlı ve dini açıdan büyük bir anlama sahip olan isimler de yer almaktadır. Özellikle son zamanlar da daha değişik ve modern isimler aranmaktadır. Farklı güzel anlamlara gelen çeşitli değişik isimler bulunmaktadır. Modern çağa ayak uydurmak için birçok değişik isimleri günümüz de sık şekilde kullanılmaktadır. Yeni çağa ve güzel anlamlı isimlere ayak uydurmak için sık kullanılan değişik isimler tercih edilmeli.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Ebrar İsminin Anlamı

   Bu isim son zamanlar da sık şekilde kullanılmakta ve modern iyi bir anlama gelen isimdir. İki cinsiyete de koyulmaktadır. Anlamı ise iyi huylu, doğru ve dürüst kimse demektir. İyilikleri ve güzellikleri üzerinde taşıyan iyi kimse anlamına gelmektedir. Bu denli güzel anlamlara gelen ismi günümüz de herkes sık şekilde kullanmaktadır. Sizler de bu anlamlı olan ismi tavsiye edebilir ve kullanabilirsiniz.

   İsmin anlamı büyük anlam da saflığı ve temizliği ifade etmesi nedeni ile yeni doğan bebeklere sık konulmaktadır. Yeni doğan çocukların saf ve tertemiz olması neticesi ile onlara sık şekilde bu isim konulmaktadır.

   Ebrar İsmi Kur'an'da Geçiyor mu?

   Kuran da geçmesi nedeni ile de sevilen isim haline gelmiştir. İyi huylu insan olacağına ve temiz dürüst anlamlara gelmesi nedeni ile kız çocuklarına sık şekilde kullanılmaktadır. Dini açıdan da sevilmesi ve çok güzel anlamlara gelmesi neticesin de bütün toplum tarafından tercih edilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Yeni doğmuş olan çocuklara ilk akla gelen isimlerin başında yer almaktadır. Anlamının saflığı ve temizliği belirtmesi bütün iyilikleri üzerinde bulundurması gibi güzel anlamlara gelmesi tercih sebebidir. En önemli nedenlerden birisi ise kuranda geçen bir isim olmasıdır. Bu açıdan gönül rahatlığı ile Ebrar ismi kullanılabilir.

   TDK Sözlük Anlamı

   TDK da aynı anlama gelen Ebrar ismi iyiliği, dürüstlüğü ve saflığı simgelemektedir. Bu açıdan sık şekilde kullanılır. Sizler de Ebrar ismini gönül rahatlığı ile iyi anlama gelmesi nedeni ile kullanabilirsiniz. Kuranda geçmesi ismin ne kadar anlamlı ve iyi olduğunu ifade etmektedir. Modern bu çağda da zaten böyle isimler tercih edilmekte ve konulmaktadır. Yeni doğmuş çocuğa özelikle bu ismi kullanmak oldukça manalı ve anlamlı olacaktır. Çünkü anlamı neticesinde saflığı ve temizliği simgelediği için tercih nedeni olmaktadır. Sizler de kız çocuklarında özellikle kullanılan Ebrar ismini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow