En ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

En ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

En ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, en uygun uçak bileti için en doğru rezervasyon zamanlarını ortaya koymak üzere “Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar” raporunu hazırladı. Rapora göre seyahatten ortalama 20 hafta önce rezervasyon yapıldığında yaklaşık %14 tasarruf edilebiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seyahatseverlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner, bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. Türkiye genelinde uçuş tarihini önceden planlayan seyahatseverler, Skyscanner’ın "Fiyat alarmı" özelliği sayesinde takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporumuzla seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki seyahatseverler, seyahatten ortalama 6-8 hafta önce rezervasyon yapıyor, ancak raporumuzda da belirttiğimiz gibi seyahatseverler seyahatten ortalama 20 hafta önce rezervasyon yaparak yaklaşık %14 tasarruf edebiliyorlar. Türk seyahatseverler “son dakikacılık” özelliklerini hala devam ettirseler de, genç popülasyon ve teknolojinin hayatımıza girmesiyle, bu özelliğin de değiştiğini söyleyebiliriz.”

Rezervasyon için “Şubat” en uygun ay

Türkiye genelinde uçak biletini 20 hafta öncesinden alarak ortalama %14 tasarruf etmek mümkün. Ayrıca seyahatseverler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha az ödeyebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için ise Şubat, en uygun ay. Bu ayda, seyahatseverler yaklaşık %16 tasarruf edebilir. Ayrıca “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, Şubat ayından sonra en uygun aylar sırasıyla; Ocak, Kasım ve Aralık. Seyahat etmek için en popüler olan yaz sezonunda Ağustos, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında uçak fiyatlarının daha yüksek olması sebebiyle yaz tatili için Haziran ayını değerlendirmek seyahatseverlerin tasarruf etmesini sağlıyor.

Seyahat planlarını önceden yapmayı tercih eden seyahatseverler için düşük maliyetli havayolları daha uygun fiyatlar sunabilir. Düşük maliyetli havayollarında biletler seyahat tarihinden 20 hafta önce alındığında yaklaşık % 19 tasarruf edilebilirken, THY ya da Lufthansa gibi tarifeli havayollarında en uygun fiyatlı biletler yaklaşık 12 hafta öncesinde bulunabiliyor.

Yurtdışı Seyahatlerinde Biletlerinizi 4 Ay Önceden Rezervasyon Yaptırın!

Skyscanner’ın Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar raporuna göre, özellikle yurtdışı planlarını 4 ay öncesinden planlamak tasarruf etmeyi sağlıyor. Türkiye’den Rusya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya uçuşlarda en uygun fiyatlar için seyahat tarihinden 20 hafta önce rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Ayrıca Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere uçuştan 16 ile 19 hafta arasında rezervasyon yapmak, yüzde 20 üzerinde tasarruf ettirebiliyor. İspanya’ya ise; Ocak ayında seyahat ederek yüzde 24 tasarruf sağlamak mümkün. En uygun aya karar veren seyahatseverler, daha da fazla tasarruf için Skyscanner’ın tüm ay özelliğini kullanarak, o ay içerisindeki en ucuz uçak biletini kolayca görüntüleyebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

En Uygun Fiyatları “Fiyat Alarmı” ile Takip Edin!

Seyahatseverlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner, bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. Skyscanner’ın “Fiyat alarmı” özelliği sayesinde seyahatseverler takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor. Kullanıcılar seyahat etmek istedikleri destinasyonu ve tarihi kaydederek, Skyscanner üzerinden fiyat alarmı kurabiliyor ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta veya mobil uygulama yoluyla anında haberdar olabiliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber